שחיתות במאות מיליונים? 13 חשודים מעיריית ת"א נעצרו

חקירה משותפת של היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 יחד עם רשות המיסים הובילה הבוקר למעצרם של 13 חשודים, בהם גם עובדי אגף התברואה בעיריית ת"א, בחשד לעבירות חמורות של שחיתות ציבורית, הלבנת הון וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני שקלים | בעבירות היו לכאורה מעורבות משפחות פשע מהמגזר היהודי והערבי

חלק מהמזומן שנתפס בעת המעצר | צילום: דוברות המשטרה

היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 פתחה בחקירה בשיתוף עם חקירות מכס ומע"מ ב"ש והיחידה הארצית לחשיפת יעדים ברשות המיסים, בחשד לעבירות חמורות של שחיתות ציבורית ועבירות מס והלבנת הון של מחוללי פשיעה בענף הניקיון.

מהחקירה עולה כי עובדים בחברות ניקיון המספקות שירותים למחלקת התברואה בעיריית ת"א, פעלו לקידום ענייניהם בעירייה, בין היתר בהטיית מכרזים, מתן שוחד וטובות הנאה לעובדי אגף התברואה בעירייה ומקורביהם, בתמורה לזכייה במכרזים ולשת"פ בביצוע העבירות. עוד הם חשודים בניגוד עניינים וביצוע עבירות מרמה.

עוד עולה מהחקירה כי אותן חברות ניקיון הפיצו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מאות מיליוני ₪ וגרפו לכיסם עשרות מיליוני ₪.

החקירה בליווי המחלקה המשפטית מע"מ ומכס ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

הבוקר החקירה הפכה גלויה עם מעצרם של 13 חשודים, בהם גם עובדי מחלקת התברואה בעיריית ת"א והם מובאים בשעה זו לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בראשל"צ.

חלק מהמזומן שנתפס בעת המעצר | צילום: דוברות המשטרה

תגובה אחת ל: "שחיתות במאות מיליונים? 13 חשודים מעיריית ת"א נעצרו"

  1. שחיתות זה גם לבזבז כספי ציבור על פי חוק.
    כמו תנאי שכר, רכישות, טיסות ואירוח במסגרת כנסים והשתלמויות, רכבים צמודים ותקצובים מעודדים.
    פוליגרף יכול לחשוף המון עבירות אבל מי באמת רוצה להפר את ההסכמה בשתיקה במערכת המשומנת והמשמנת בנדיבות.

כתיבת תגובה