שיא עולמי חדש לאילון מאסק: האיש העשיר בהיסטוריה

בעוד אילון מאסק מצליח להכות את התחזיות ומחולל מהפכות בעולם הרכב, כאשר על הקרקע מזנקות מכירות הטסלה, ובחלל SpaceX משאירה אבק למתחרותיה, קבע בשבוע שעבר מגזין 'פורבס' כי הוא ניצב רק במקום השני ברשימת עשירי העולם | מגזין 'בלומברג' חולק על קביעה זו ומציג במקביל את השיא ההיסטרי-היסטורי של האיש

אילון מאסק | צילום: shutterstock

בשבוע שעבר פרסם המגזין היוקרתי 'פורבס' את רשימת עשירי העולם הנחשקת, על פי הרשימה, את המקום הראשון ברשימת עשירי העולם תופס ג’ף בזוס עם למעלה מ-200 מיליארד דולרים, כאשר האיש, הטסלה והחלל אילון מאסק ניצב אחריו עם 190.5 מיליארד דולרים.

עם זאת, במגזין 'בלומברג' של מייקל בלומברג הממוקם על פי 'פורבס' במקום העשירי ברשימת עשירי ארצות הברית עם הון מוערך של 70 מיליארד דולר, האיש העשיר ביותר בעולם הוא לא בזוס, אלא מאסק. יתרה על כך מציינים ב'בלומברג' כי אסק שובר בימים אלו שיא עולמי מיוחד, כאשר הוא מקבע את עצמו כאדם העשיר ביותר בהיסטוריה המודרנית. כך על פי הדיווח ב-ICE.

על פי הדיווח, למרות שברשימה של 'פורבס' מאסק ממוקם במקום השני, בימים האחרונים האיש והטסלה פותח פער מול ג'ף בזוס, ועל פי נתוני וול סטריט המגמות הן לטובתו של מאסק. כך, שגם ב'פורבס', ייתכן, יתיישרו בסופו של דבר עם קביעה זו.

מנתוני ההון על פי בלומברג עולה, כי הונו של מאסק זינק במהלך הימים האחרונים, והוא נאמד כעת על 230 מיליארד דולר, עם השלמת עליה שנתית של למעלה מ-60 מיליארד דולרים. המקום השני שמור לג'ף בזוס המסתפק -191 מיליארד דולרים בלבד.

לא לאורך כל השנה האחרונה היה מאסק במקום הראשון, כזכור, בחודש יולי האחרון היה האיש העשיר בעולם ג'ף בזוס עם ל-215 מיליארד דולרים, אז עמד הונו של מאסק, שהיה אף הוא בשיא משל עצמו על 211 מיליארד דולרים.

על פי אנשי הכלכלה ההסבר לשיא העצום בו מחזיק כעת אילון מאסק נעוץ בהצלחה שלו בתחום הרכב, על הקרקע עם זינוקי המכירות של טסלה ובחלל כאשר SpaceX מצליחה למצב עצמה כראוי בתחום, ואף הופכת למונופול בעוד מתחרותיה הגדולות חברת בואינג ו-Blue Origin של המתחרה העיקרי שלו ג'ף בזוס לא מצליחות לרשום הישגים דומים, כדוגמת שיתוף פעולה עם נאס"א.

כתיבת תגובה