תחקיר עוקץ ‘המרכז לגביית קנסות’ מגיע לכנסת

בשאילתה ישירה שהגיש חבר הכנסת יעקב טסלר, יו”ר הועדה לפניות הציבור הוא קובל על העלייה שנחשפה במקרי הונאות בכרטיסי אשראי • עוקץ האזרחים התמימים יעניין את השר לבטחון פנים? ‘ביזנעס’ ימשיך לעקוב אחרי הפרשייה

יעקב טסלר | צילום יצחק הררי, דוברות הכנסת

הדים רבים הגיעו למערכת ‘ביזנעס’ על תחקיר עוקץ כרטיסי האשראי באמצעות תשלומים שבוצעו שלא כדין, ובאמצעות מספרי כרטיסי אשראי שנאספו של כדין – עבור נהגים וחייבים שונים באתר התשלומים הממשלתי, המרכז לגביית קנסות. בכתבה צויין כי למרות פניות אל הגוף הממשלתי שבמסגרתו נגבו הכספים, למרות פניות למשטרה ולמרות תלונות מול חברות האשראי השונות – הדבר אינו מטופל מן השורש.

אתמול הגיש חבר הכנסת יעקב טסלר, יו”ר הועדה לפניות הציבור בכנסת, שאילתא אל השר לביטחון פנים, בה קבל על כך כי “בשבועות האחרונים נחשפה פרשיה, לפיה קיימת ככל הנראה תופעה נרחבת של הונאות בכרטיסי אשראי, כאשר בעלי כרטיסים רבים מגלים (או שאינם מגלים) כי נעשה בכרטיס שימוש לשם תשלום חובות ל’מרכז לגביית קנסות’ בהיקפים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים.

250

“מהדיווחים שפורסמו עולה כי מדובר בתופעה נרחבת כאשר עד כה העידו עשרות לקוחות של חברות האשראי על המקרים המדוברים”.

חבר הכנסת יעקב טסלר מציין כי אוזלת ידה של המשטרה נחשפת במלוא עוצמתה. “עם זאת, לפחות שתי תלונות שהוגשו למשטרה נסגרו בשל חוסר עניין לציבור, ומאחר ו”קשה לאתר את החשודים”. זאת, כאשר שמותיהם של ה’חשודים’ מופיעים, גלויים לעין, על גבי הדו”חות ששולמו.

“רצוני לשאול: מדוע למרות חומרת התופעה וחשיבות הנושא, המשטרה אינה חוקרת את התלונות?”.

לא נותר אלא להמתין ולראות כיצד יטייח השר לביטחון הפנים את הגוף שבראשו הוא עומד. הגוף – שעסוק לבטח בתיקים חשובים (כמו תיקיו של נתניהו, ליצמן ועוד), אך עוקץ של אזרחים תמימים אינו תופס מקום ראוי לחקירה.

875×125

כך, עד עתה, למרות הפרסומים הרבים שנחשפו לאחרונה, הגוף האמון על שלום הציבור ובטחונו – ובכלל זה מופקד גם על שלומו הכלכלי והחברתי של הציבור – אינו מוצא לנכון לקיים בדיקה מעמיקה וטיפול הולם במבצעי ההונאה הנכלוליים, ודחה את הטיפול בהם עד שיתקבל “צבר תלונות” – כלשון דובר המשטרה. רק צבר כזה של תלונות הוא שיספק את המשטרה ויבהיר לחוקריה העסוקים עד מאוד, כי עליהם לטפל בפרשייה.

בושה.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "תחקיר עוקץ ‘המרכז לגביית קנסות’ מגיע לכנסת"

  1. גם אני נעקצתי בכ30000 ש”ח, ביטלו לי את החיובים בחברת האשראי, אבל הגשתי תלונה במשטרה והיא נסגרה מחוסר ראיות/חשודים או משהו כזה. באתר הממשלתי האישי שלי מופיעים כל הדוחו”ת מהמרכז לגביית קנסות עם שמותיהם ות.ז. שלהם. כמו”כ אחד התשלומים הוא לתאגיד “מי רהט” שסירב לספק לי מידע על החיוב ועל מבצעו!!! הבנתם?! תאגיד עירוני שאני שילמתי לו כסף לא מוכן לשלוח לי אסמכתא כדי שאדע מי גנב אותי! מה זה אם לא שיתוף פעולה?!

    דרך אגב, מי ערב לי שביום מן הימים לא יופיע באיזשהי מערכת ממשלתית או אזרחית שאני נהג מופרע/פורע חוק שמחוייב בבתי משפט/אדם עם עבר בעייתי וכד’ בגלל שכל תשלומי הקנסות האלו מופיעים על שמי? ביקשתי מהמרכז לגביית קנסות למחוק זאת ולא נעניתי עד עכשיו!

כתיבת תגובה