תנו לסופרים למכור ולהרוויח

הגיע הזמן למהפיכה בעולם הספרים בישראל • רועי דולב, מייסד משותף של פלטפורמת מכירת הספרים האינטרנטית ‘למה לא?’ מציג את הזירה החדשה של עולם הספרים הישן: סופרים יוכלו למכור את ספרם ללא עלות ובטכנולוגיית הדפסה על פי דרישה

מסך הפתיחה של 'למה לא'

כל מי שניסה להוציא ספר לאור באופן עצמאי יודע כי מעבר לעלויות ההפקה, גם ההפצה לחנויות היא סיפור לא זול. וגם אם בחרתם לשלם כמה אלפי שקלים על ההפצה, ספק אם תצליחו למצוא מפיץ שיסכים לעבוד אתכם. הסיבה לכך היא העובדה שההיצע הגדול של הספרים כיום גורם לרשתות הספרים לסרב לקבל ספרים בהוצאה עצמית. ואף אם הוצאתם לאור את הספר שלכם בהוצאת ספרים והוא זכה להגיע לחנויות, הרווח על כל ספר שתמכרו יהיה למרבה הצער מזערי ויסתכם בשקלים בודדים.

הדבר נכון לגבי סופרים במגזר הכללי, ויפה גם לסופרים מהמגזר החרדי, שמוצאים את עצמם שבויים בידי הוצאות ספרים ש’משלמות’ את כל העלויות אך לוקחות על ה’הלוואה’ הזו ריבית די גבוהה, ולא תמיד מסלול ההדפסה נכון וזול עבור הסופר, שמוצא את עצמו עם שקלים בודדים לכל כרך שנמכר.

250/200 סייד בר + קובייה

יפעת שמש ואנוכי, חושבים שהגיע הזמן לשנות את התמונה. אנחנו משיקים בימים אלה את אתר “למה לא?”, פלטפורמה אינטרנטית יחידה מסוגה בישראל המציעה פתרון אולטימטיבי לכל מי שמעוניין להוציא ספר עצמאית מבלי להיכנס להוצאות כספיות גדולות. אתר ״למה לא?״ יוכל לשמש כחנות אינטרנטית לספר שלכם ועותקים ממנו יודפסו רק בהתאם לכמות המכירות. מעבר לכך מטפל האתר “למה לא?” במשלוח הספר לקונים ובכך הוא חוסך לסופרים זמן ומאמץ מיותרים.

רועי דולב | צילום: גל סייג

העלאת ספר למכירה באתר אינה כרוכה בתשלום ועל כל ספר שנמכר יועברו התמלוגים ממחיר הספר לסופר. באתר יש מחשבון תמלוגים המאפשר לדעת מראש כמה תקבלו על מכירת כל ספר. על כל עותק של ספר שיימכר יועברו לסופר 60% מהמחיר לצרכן לפני מע״מ פחות עלויות ייצור.

האתר קל לתפעול ומנחה בפשטות שלב אחר שלב כיצד להעלות ספר למכירה באתר. כל מה שנדרש הוא להעלות את תוכן הספר ואת הכריכה לאתר להדפסה, לבחור את גודל הספר (סטנדרטי או ספרון כיס), לציין אם רוצים כריכה מט או מבריקה ומספר עמודים.

Inner article

כל ספר שמוצע למכירה באתר “למה לא?” זוכה לעמוד משלו באתר ובו צילום הכריכה, תקציר הספר, פרטים על הסופר וכמובן כפתור רכישה. מיד לאחר שנמכר עותק באתר הוא מודפס ונשלח ללקוח, והתמלוגים מועברים ישירות לסופר אחת לחודש.

באתר ניתן להציע למכירה ספרים מכל ז’אנר וסוג.

זה חינם, זה פשוט, וכל הזכויות נשארות אצל הסופר. אז… למה לא?

הכותב הוא מייסד פלטפורמת ‘למה לא‘ למכירת ספרים אינטרנטית בצורה מושכלת

 

Inner 620/130

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "תנו לסופרים למכור ולהרוויח"

 1. מדובר בספר דיגיטלי, מודפס, או, גם וגם?

  אני עובדת עם מישהו שזה יהיה באתר שלו.

  אפשר גם אצלכם?

  ועוד: יש לי ספר נוסף דיגיטלי ומודפס.

  אפשר גם אצלכם? איפה אתם מפורסמים? כמה זמן קיימים? רק אתמול בערב ראיתי אתכם פעם ראשונה

 2. היי נירה, תודה על התגובה ועל ההתעניינות.

  למעשה, אנחנו שירות הדפסה על פי דרישה. את שולחת את קבצי הספרים, ואנחנו מדפיסים, כורכים ושולחים אותם לקוראים שרוכשים אותם.

  אפשר להעלות ספרים שקיימים גם באתרים אחרים.

  אנחנו מפרסמים בגוגל ובפייסבוק, וקיימים כמעט שנה 🙂

  אני שמחה לראות שראית אותנו בעבר, אפשר לשאול היכן?

  מוזמנת להיכנס לאתר שלנו, להתרשם ואף להשאיר את פרטייך כדי שנחזור אלייך: whynot.co.il, או במייל: [email protected].

כתיבת תגובה