5,300 הצטרפו להנחה בארנונה בעקבות המסרונים

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ורשות המסים, מעדכנים: הקלות בתהליך קבלת ההנחה מארנונה • סודה של הנגשה – מאמש: בעקבות שירות חדש של שליחות מסרונים לזכאים – הוגשו כבר כ-5,300 בקשות חדשות

דרעי חותם על תקנות בנושא ארנונה | צילום אילוסטרציה: ארכיון

לאחר שבדיקה העלתה כי העסקים נמנעו מהגשת הבקשה לקבלת הנחה בארנונה, מעתה עסקים יוכלו להגיש בקשה להנחה בארנונה, ללא צורך בצירוף מסמכים מרשות המסים.

העסקים שיגישו בקשות להנחה בארנונה לא ידרשו לצרף מסמך על הוכחת ירידה במחזור, אלא להשאיר את הפרטים בטופס דיגיטלי באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, אשר ייבדקו ישירות מול נתוני רשות המיסים.

על מנת לייעל ולשפר את תהליך קבלת ההנחה בארנונה לעסקים הזכאים, ובעקבות עבודה משותפת של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ורשות המיסים, פושט תהליך הרישום להנחה, ועסקים כעת נדרשים רק לציין את פרטי העסק והרשויות בהן הם משלמים ארנונה שלא למגורים וזכאותם תיבדק ללא צורך בצירוף מסמכים.

בימים אלו מעבירה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לרשויות המקומיות, את רשימות העסקים שהגישו בקשה עד ל 10 בינואר ואושרו על ידי הסוכנות ורשות המיסים, והרשויות המקומיות יעניקו לעסקים את ההנחה בארנונה בהתאם לרשימה זו.

בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מציינים כי אמנם חלה עלייה בהיקף הבקשות בחודשים האחרונים, אך מהנתונים עולה, כי היקף העסקים הזכאים להנחה גבוה בהרבה, ועסקים רבים עדיין לא הגישו בקשה לממש את זכאותם לקבלת ההנחה מארנונה. עוד מדגישים בסוכנות, כי גם עסקים שכבר שילמו את הארנונה זכאים להחזר במידה והם עומדים בתנאים.

בנוסף, בהמשך לסיכום בין הסוכנות לרשות המסים, וכחלק מהמאמץ לסיוע לעסקים לממש את הזכאות להנחה על ידי העסקים, רשות המיסים החלה אמש לשלוח מסרונים לכלל העסקים שקיבלו מענק, שיבחנו את זכאותם ויגישו בקשה להנחה בארנונה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. בעקבות השירות שהחל כאמור אתמול, הוגשו כבר כ-5,300 בקשות.

כזכור, כחלק מהתכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו מהקורונה, בעלי עסקים יכולים להגיש בקשה לקבלת הנחה מארנונה ופטור מלא על חודשים נובמבר דצמבר 2020. את הבקשות ניתן להגיש באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. בהתאם לתנאים שנקבעו, הנחה ניתנת לעסקים שקיבלו מענק הוצאות קבועות מרשות המיסים ונפגעו בשיעור פגיעה המשתנה בהתאם לתקופת ההנחה:

ההנחה לחודשים יוני, יולי ואוגוסט ניתנת לעסקים שנפגעו ב 60% לפחות בחודשים מאי-יוני. ההנחה לחודשים ספטמבר ואוקטובר ניתנת לעסקים שנפגעו ב 60% לפחות בחודשים יולי-אוגוסט. פטור מלא לחודשים נובמבר-דצמבר ניתן לעסקים שנפגעו ב-25% לפחות בחודשים ספטמבר-אוקטובר (חודשי הסגר השני).

בנוסף, בתחילת החודש החליטה הממשלה על הקלות במתן ההנחה בארנונה לעסקים עבור החודשים הבאים, בו יכללו גם עסקים מעל 400 מיליון ש”ח וכן זכאות להנחה במתווה מדורג בהתאם לגודל העסק. מתווה זה יוחל לאחר חתימת שר הפנים על התקנות.

בשלב זה ניתן להגיש בקשות עבור התקופות הבאות: יוני-יולי-אוגוסט, ספטמבר-אוקטובר, נובמבר-דצמבר.

Inner article

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: “אנו פועלים כל העת לסייע לעסקים הקטנים והבינוניים, ובכלל זה הסיוע בקבלת ההנחה בארנונה כפי שנקבע על ידי הממשלה במסגרת התכנית הכלכלית לסיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה. בשיתוף פעולה עם רשות המיסים, הצלחנו להפוך את התהליך לפשוט מאוד עבור העסקים”.

“אני קורא לכלל העסקים שנפגעו מהקורונה וזכאים להנחה, לממש את הזכאות שלהם. כל מה שצריך לעשות בשביל לקבל את ההנחה במידה ואתם עומדים בתנאים, זה להיכנס לאתר של הסוכנות, ולהזין את הפרטים שלו והרשויות. ואנחנו נעביר את הנתונים לרשויות המקומיות שמזכות בהנחה”.

ערן יעקב, מנהל רשות המסים: “רשות המסים ממלאת תפקיד מרכזי ברשת הביטחון הכלכלית לעסקים באמצעות תוכנית  המענקים, במסגרתה שולמו עד היום  לעסקים שהכנסותיהם נפגעו מההשלכות של נגיף הקורונה, למעלה מ-27 מיליארד ש”ח. הרשות שמחה להירתם למהלך שיביא להקטנת הבירוקרטיה  והנגשת ההנחה בארנונה יחד עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה