אגף התנועה במחוז צפון ערוך למזג האוויר החורפי

משיב הרוח ומוריד הגשם: מזג האוויר המעט חורפי, בעיקר בצפון, הביא את המשטרה להיערכות מיוחדת. ויש גם שורת טיפים לנהגים, באהבה מאגף התנועה

זהירות חורף לפניך. צילום: נתי שוחט | פלאש 90

משטרת ישראל ערוכה למתן שירות וסיוע לציבור משתמשי הדרך בעקבות מזג האויר החורפי והגשם, בדגש על אזור הצפון.

על-פי השירות המטאורולוגי, היום ירדו גשמיים מקומיים בצפון הארץ ובמרכזה וינשבו רוחות ערות; בדרום ובמרכז ייתכן אובך.

jerusalem-box

בעקבות מזג האוויר פרסמה המשטרה כמה המלצות לנהגים: יש להימנע מלנסוע בצירים בהם ישנן שיטפונות; יש לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת החלקה, היסחפות וטביעה; יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך והראות; על הנהגים להקפיד על הדלקת אורות, בייחוד כאשר הראות לקויה; אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים.

כמו-כן, תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, בדגש לילדים סמוך למוסדות חינוך, תוך מתן זכות קדימה – ויש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת – שימוש בטלפון הנייד או עיסוק עם הילדים מאחור.

חל איסור לעצור בשול הדרך אלא רק בתחנות רענון מוסדרות. במקרה של תקלה ברכב, יש להדליק אורות מהבהבים, ללבוש אפוד זוהר, להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100. שוטרי התנועה ויחידת פינוי צירים של המשטרה מוכוונים להגיע ולסייע. ככלל, נהג או הולך רגל אשר נקלע למצוקה וזקוק לעזרה, מתבקש לא להסס ולהתקשר למוקד 100, לקבלת סיוע.

מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת. הציבור אף מוזמן לפנות לקבלת מידע, למוקד 110 של משטרת ישראל.

ono-side
ono-inner

כתיבת תגובה