אושרה להפקדה תכנית אזור האולמות החדש בבני ברק

אלה תכניות השכונה החדשה, בהיקף של 120 דונם וכ-600 יח”ד, שתחליף את אזור האולמות, מבני התעשייה והחניונים המאולתרים בלב בני ברק • ‘ביזנעס’ בחשיפה ראשונה של ‘תכנית המשולש’ שאושרה להפקדה • כך תיראה השכונה: חלק מהאולמות ייעלמו ובמקומם יגיעו בנייני המגורים, מבני הציבור והחינוך, מחלקות עירוניות, לצד מקוואות, בתי כנסת ומוסדות בריאות ורווחה • ולא שכחנו: יהיה גם מדרחוב ושטח ירוק מרשים

מתחם המשולש החדש בבני ברק

נפל דבר בבני ברק. הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב אישרה להפקדה את תוכנית ‘המשולש בני ברק’. כל אזור התעשייה הישן בדרום העיר בין הרחובות עזרא-הרב כהנמן-בן יעקב, בשטח של 120 דונם, עומד לשנות את פניו מן הקצה אל הקצה. במסגרת התוכנית ייהרסו מבני תעשייה רבים באזור ובמקום תקום שכונה חדשה עם 600 יחידות דיור חדשות עם חנויות בחזית לצד מבני ציבור רבים.

התכנית החדשה עומדת להפוך עוד אזור מוזנח וישן בבני ברק לפנינת נדל”ן מבוקשת. במקומם של מבני תעשייה ותעסוקה מכוערים, תקום שכונה גדולה, בה יתערבבו קולות הילדים הצוהלים מגנים ציבוריים ומדרכות רחבי ידיים, עם קולות התורה ותפילה מהישיבות, בתי הכנסת ובתי המדרש שיוקמו בכל המתחם.

250/200 סייד בר + קובייה

על פי התכנית בתוך חמש עד עשר שנים יישארו באזור מעט מאוד אולמות שמחה, מבנים מגובבים וחניונים מאולתרים ובמקומם תקום שכונה מסודרת עם תמהיל דירות מגוון בבניינים בגובה 6.5 קומות מעל קומת קרקע. כך למשל נקבע כי הצפיפות תהיה 30 יח”ד לדונם וכי 20% מסך יחידות הדיור יהיו קטנות בשטח עיקרי של עד 63 מ”ר. כמו כן נקבע כי קומות הקרקע יהיו מיועדות לגני ילדים עם חצר ויציאה נפרדת לרחוב. בנוסף לכל יח”ד תהיה מרפסת סוכה ולכל שני יח”ד תהיה חניה.

גבולות התכנית

השכונה החדשה תכלול כאמור מבני ציבור רבים, שייבנו במתחם החדש עד לגובה של 8-12 קומות בהתאם לגודל המגרש. המבנים יכללו שימושים רבים כגון חינוך, בתי כנסת ובתי מדרש, בריאות רווחה, קהילה ומשרדים עירוניים. כמו כן, יוּתר לבנות במרתפי המבנים מקוואות, חדרי אוכל למוסדות (ללא בישול), ספריות, חדרי חוגים, התעמלות וכד’. בנוסף נקבע כי מבני ציבור שיאשרו להם תוספות בנייה, יעברו שיפוץ חיצוני מקיף וכן פינוי והריסה של מבנים מאולתרים סביב למבנה.

מדרחוב וגינה

התוכנית כוללת מדרחוב שיחבר בין שני חלקי רחוב שלמה המלך ויעבור היכן שנמצאת היום צרכניית עזרה ואחווה. בגלגולה הקודם של התוכנית, עבר במקום רחוב חד סטרי, אולם בתוכנית החדשה שנשלחה להפקדה נקבע, כי הדרך המשולבת תוסר מהתוכנית ובמקומה יהיה שטח ציבורי פתוח עם גינה ענקית.

השטחים המקווקוים מיועדים להריסה; השטח הירוק במרכז הוא רחוב חדש וגינה

גבולות התכנית הם כאמור רחוב הרב כהנמן מפינת עזרא ועד רחוב מתתיהו (לא כולל הבניין של ארמונות פרידמן), רחוב עזרא מפינת כהנמן ועד בן יעקב ורחוב בן יעקב עצמו עד פינת מתתיהו. המתחם כולל את הרחובות הפנימיים הבאים: שמשון הגיבור, שלמה המלך, שאול המלך, מחזיקי הדת, בר יוחאי וכיכר התעשייה – המחבר בין כהנמן לשלמה המלך עם פניה מרחוב שאול המלך. בשלושת הרחובות המרכזיים מתוכננים מסלולים לתחבורה ציבורית ולכן הכניסות לחניות תהיינה אך ורק מהרחובות הפנימיים.

Inner article

תחנת הדלק בפינת בר יוחאי תישאר על מקומה ותכלול חנות נוחות וחנויות נוספות. התוכנית מגבילה בנייה למגורים ברדיוס של עד 40 מ’ מהתחנה. כמו כן תוגבל הבנייה סביב באר המים המשמשת את מפעל קוקה קולה הסמוך ומבנים באזור ייהרסו. במבנים שיישארו במקום ולא ייהרסו תהיה אפשרות להמשיך ולהפעיל תעשייה כגון מפעלים, מפעלי אוכל, מוסכים, בתי מלאכה ועוד – רק למשך 5 שנים מיום אישור התכנית. לאחר מכן הוועדה המקומית תאריך בכל פעם את השימוש רק לשנה אחת ובלבד שלא הוצא היתר בנייה חדש בסביבה.

ארמונות חן לא מסומנים | נספח האולמות בתכנית

נספח ייחודי עוסק באולמות השמחה הרבים הקיימים באזור. מעיון מעמיק בו עולה כי במתחם מאושרים בשלב זה אולמות הוד והדר (אור יהושע לשעבר), האולמות החדשים של ‘היכלי מלכות’, אולם קונטיננטל (שנסגר, ומושכר לעסקים שונים), ארמונות פרידמן ואולמי היכלי מלכות מול אולמי התמר. על פי התוכנית ‘ארמונות חן’ – שמתפעל ‘חסדי נעמי’, אינם מאושרים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

7 תגובות ל: "אושרה להפקדה תכנית אזור האולמות החדש בבני ברק"

 1. מדוע חניה אחת לכל 2 יחידות דיור? לקחו הקלה של תמא 38 והחליטו ליישם אותה על בניה בעיר כדי שהיזמים יעשו כמה שיותר כסף.
  בושה!
  אח”כ מספסרים בחניות במחירים מטורפים ואין חניה באזור

 2. דונם ל 5 יחד ועוד במגדלים? מדהים..
  מה פיספסנו פה?

 3. ואיפה האולמות יהיו?

 4. לדעתי תקן החניה נקבע כך כי התוכנית יושבת על התחדשות עירונית ולא על פרויקטים חדשים.

  זייברט, מדובר על 30 יח”ד לדונם, זאת צפיפות מטורפת שיש רק בעזה…. 120 דונם זה כל המשולש יחד.

 5. ללללללללללללללמממממממממממממממממממההההההההההההההה
  רק חצי חניה אין מקום כזה בעולם רק לפני 50 שנה

 6. כל מקום שאפשר דוחפים עוד דירות, לא מרחיבים כבישים לא בונים מתחמי עסקים נורמליים לתושבים רק דירות בשביל שהקבלנים יוכלו להרוויח כסף ותושבים שמוכנים לשלם מליונים בשביל דירות בגודל של 50 מטר,
  ב”ה מכרתי את הדירה שלי בבני ברק ואני גר בצפון הארץ בשכונה שקטה ונעימה ובדירה ענקית.

 7. יוסי עשית בשכל
  אין לנו את האומץ עדיין…

כתיבת תגובה