אושר בוועדת השרים: נסיעה בלי תיקוף בקנס מופחת

אושר בוועדת השרים: קנס מופחת לאי תיקוף הנסיעה בתחבורה הציבורית למחזיק כרטיס חופשי | כיום, מי שלא תיקף נקנס ב-180 ש"ח – בדומה למי שלא שילם כלל, למרות שבפועל, בשל היותו של הכרטיס 'חופשי', הנסיעה שולמה | סכום הקנס החדש לא יעלה על 20 שקלים

מכשירי תיקוף לרב קו | צילום: ביזנעס

ועדת השרים לחקיקה אישרה הבוקר את הצעת חוק שיזם ח"כ אורי מקלב המפחיתה את סכום הקנס לנסיעה באוטובוס ללא תיקוף ממאה ושמונים שקלים לעשרים שקלים בלבד למחזיקי 'כרטיס חופשי'.

כיום, נוסעים רבים רוכשים כרטיס תקופתי המשולם מראש, כגון "חופשי שנתי", "חופשי חודשי" או "חופשי יומי", המקנה זכאות לנסיעה חופשית למשך התקופה הקבועה בכרטיס, במקרה בו נוסע לא העביר את הכרטיס התקופתי במכונת התיקוף בטעות ובתום לב, ועל אף שהנסיעה משולמת, מוטל עליו קנס בסכום של 180 שקלים חדשים. מדובר בסכום הזהה לקנס המוטל על נוסע שלא שילם על הנסיעה כלל.

הצעת החוק אותה יזם ח"כ אורי מקלב מבקשת לקבוע כי הקנס כאמור בסך 180 שקלים חדשים, יינתן רק במקרה בו הנוסע לא שילם על הנסיעה כלל. במקרה בו הנוסע מחזיק בכרטיס חופשי תקופתי אולם לא תיקף אותו במתקן המיועד לכך, סכום הקנס שיוטל עליו לא יעלה על 20 שקלים חדשים.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה