אחרי מיליוני חיסונים ומחלימים: מתי יחזרו האולמות?

יו”ר ועדת החוקה ח”כ יעקב אשר בנאום במליאת הכנסת: “חמישה מיליון אזרחים מחוסנים ומחלימים הפכו לבני ערובה בגלל הפחדים של משרד הבריאות” • קרא לממשלה לפתוח את אולמות האירועים והמסעדות הגדולות במתווה מפוקח תוך ניהול סיכונים מושכל: “תנו אמון בחיסונים”

יעקב אשר | צילום: יונתן סינדל פלאש 90

יו”ר ועדת החוקה ח”כ יעקב אשר תקף במליאת הכנסת את ההססנות וחוסר ההחלטיות של משרד הבריאות בהמשך הסדרת הפעילות המפוקחת למחזיקי הדרכון הירוק בפתיחת האולמות לעריכת חתונות ואירועים, ופתיחת מסעדות גדולות במתווה מותאם.

“ראש הממשלה הביא הישג ענק וחסר תקדים בחיסונים, כל ממשלות העולם עומדות ומשתאות מול ההישג הזה, ואנחנו לא לוקחים את זה לשום מקום. במקום לקדם את הדרכון הירוק ממסמסים את הפתיחה של המשק ופוגעים באמון המתחסנים”, אמר.

250/200 סייד בר + קובייה

“בתוך כמה ימים נחצה את רף חמישה מיליון האזרחים שכבר קיבלו חיסון ראשון או החלימו מקורונה”, הוסיף אשר וטען כי “רף הסיכון לגביהם כמעט ולא קיים, הם היו צריכים להיכנס לתוך המסלול של הדרכון הירוק, מסלול שיזמתי וקידמתי במשך כמה חודשים, אבל זה לא מתקדם כי מנסים להחזיק את המקל משני צדדיו. אני לא אומר לאשר חגיגות המוניות, אבל צריך להרחיב את הדרכון ולפתוח בהקדם את האולמות כדי לאפשר לאנשים להתחתן וכן את המסעדות הגדולות במתווה מותאם. יש להם יכולת לתזמן את האירועים עם רשימת מוזמנים בעלי דרכון ירוק בלבד, ללא סיכונים”.

אשר הוסיף ותקף: “לא יתכן שחמישה מיליון אנשים שאין להם סיכוי כמעט לחלות בקורונה לא יוכלו לנהל את שגרת חייהם. תמיד יכול להיות פרומיל כזה או אחר של סיכון, אבל אי אפשר למסמס את הדרכון הירוק ואת ההישג הכביר של החיסונים ולא להחזיר חמישה מיליון איש לחיים רגילים ככל שניתן”.

בנאומו תקף גם את המסר הכפול שמשדרת הממשלה לציבור במלחמה מול מתנגדי החיסונים: “אם המתחסנים היו מקבלים בתמורה חזרה של 90% משגרת החיים שלהם כל מתנגדי החיסונים היו רצים להתחסן ותעשיית הפייק ניוז הייתה קורסת. ההתנהלות הנוכחית של הממשלה משדרת חוסר אמון בחיסונים ותורמת לשיח השלילי. אין אדם שלא רוצה לחזור לשגרת חייו”.

Inner article

במלים נרגשות תיאר את מצוקתם של משפחות העומדים לפני שמחת ילדיהם: “אני לא מסוגל להיכנס לנעליו של הורה שמחתן ילד בתקופה הזו, שעושה בר מצווה, בר מצוה הוא מאורע חד פעמי, אי אפשר להשלים אותו בגיל 15, אנשים רוצים לשוב לחיק המשפחה, לאירועים, ואפשר לעשות את הכל בצורה מוסדרת ובטוחה, למה לא לתת לאנשים לחיות את החיים שלהם בנחת?

“אני קורא לפקידי משרד הבריאות, לרופאים, תעשו ניהול סיכונים, תנו לאנשים לשוב בצורה נכונה ובטוחה לשגרת החיים. תפסיקו לצעוד צעד אחד קדימה ושתיים אחורה. קחו אחריות ופעלו בהיגיון”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה