אייקון השטח בעטיפה חדשה: לנד-קרוזר החדש בישראל

טיוטה לנד קרוזר החדש הושק בימים האחרונים בארץ הקודש: עם עיצוב חיצוני ופנימי מעודכנים, ממשקי נהג משודרגים וחווית נהיגה משובחת מאי פעם. מחירו של הרכב נותר ללא שינוי: החל מ- 299,000 שקלים

‘יוניון מוטורס’, יבואנית TOYOTA בישראל, הודיעה על תחילת שיווקו בישראל של רכב השטח המוביל בעולם, טויוטה לנד קרוזר החדש. עם היסטוריה מפוארת של כ- 65 שנה, הלנד-קרוזר הוא אחד הדגמים הוותיקים והמוערכים ביותר של טויוטה. רכב השטח האגדי שומר על מעמד ייחודי לאורך זמן כמוביל הסגמנט הודות ליכולתו לשלב בין איכות יוצאת דופן, עמידות ואמינות לאורך זמן לבין ביצועי שטח ללא מתחרים.

עד היום נמכרו בארץ כ- 23,000 כלי רכב מדגם זה, רבים מהרכבים הראשונים שנמסרו עדיין נוסעים על כבישי ישראל, בשל עמידותם יוצאת הדופן. גם בפלח רכבי היד שניה, זוכה הרכב לביקושים יוצאי דופן.

sorek-box

המכונית החדשה מבססת את מורשתה בזכות מראה חיצוני מזוהה מאוד המבטא את קשיחותו ועוצמתו, יחד עם עיצוב פנים מתוחכם, נוח ואיכותי מאי פעם. זאת בנוסף לשיפורים ביכולותיו הדינמיות על הכביש ובשטח כאחד. בין החידושים: עדכון מקיף לסביבת הנהג, המבטיח שיפור יכולת השליטה במידע הרב הזמין לרשותו, כמו גם שיפור בחוויית הנהיגה.

הדגם הנוכחי ממשיך להציע את מנוע הטורבו דיזל D-4D ‏2.8 ליטר העוצמתי, בעל הספק מרבי של 177 כ”ס, מומנט מרבי של 45.9 קג”מ ותיבת הילוכים אוטומטית חכמה בעלת שש מהירויות.

לראשונה, תוצע גרסת לנד קרוזר הכוללת את מערכת הבטיחות האוטונומית המקורית של טויוטה Toyota Safety Sense (ברמת גימור  LIMITED בלבד). הגרסאות הנוספות המשווקות באירופה ומיובאות ארצה אינן מיוצרות באופן הכולל מערכת זו וניתן למצוא בהן שלל מערכות בטיחות אחרות ובנוסף גם  מובילאיי בהתקנה מקומית. אלו מקנות לרכב ציון בטיחות גבוה של 6 נקודות.

עיצוב הפנים של הלנד קרוזר כולל מספר חידושים בהם הקונסולה המרכזית ולוח המחוונים שעברו עדכון ושדרוג ליצירת חווית הנהיגה הטובה ביותר. לוח המחוונים החדש עוצב באופן מודרני יותר עם מסך TFT “4.2 והקונסולה המרכזית עוצבה מחדש לנראות מקסימלית ולשיפור שדה הראיה של הנהג בעיקר בזמן נהיגה בשטח. הרכב החדש מצויד במערכת מולטימדיה מקורית Toyota Touch® 2 עם מסך מגע “8 ואפשרות נעילת הדיפרנציאל המרכזי לשיפור העבירות בשטח. הלנד קרוזר החדש מצויד במושבים קדמיים עם אוורור וחימום (ברמות גימור LUXURY  ו- LIMITED) ובמושבים עם חימום בשורה השנייה (ברמות גימור LUXURY 7 ו- LIMITED).

לנדקרוזר 2018 פנים

הלנד קרוזר החדש מציג שינויים עיצוביים המקנים לו מראה עוצמתי ומודרני יותר, עם עדכונים של חזית הרכב וחלקו האחורי. הדגם החדש ארוך ב- 60 מ”מ מהדגם היוצא ואורכו של הרכב עומד כעת על 4,840 מ”מ בגרסה הארוכה ו – 4,565 מ”מ בגרסה הקצרה. רוחבו נותר ללא שינוי ועומד על  1,885מ”מ. חלקו התחתון של הרכב מתאפיין בגימור חד התורם לנוכחות הרחבה והעוצמתית ומצמצם את השפעת השלוחה הקדמית על זווית הגישה של המכונית בנהיגה בשטח. מרווח גחון מינימלי של 215 מ”מ (205 מ”מ בדגם הקצר) ושיפור זווית הנטישה במעלה אחת בגרסה הקצרה ל- 26 מעלות מבטיחים את יכולות השטח האולטימטיביות של הדגם.

מבנה המרכב הייחודי של הרכב בסגמנט (מרכב על שלדת סולם) טומן בחובו מספר יתרונות על פני מכוניות שטח מתחרות בעלות מבנה מרכב אחוד. מבנה מרכב זה, משלב בין חוסן ועמידות מוכחת, גמישות פיתול רבה מאוד, בידוד טוב יותר לתא הנוסעים הן מפני רעש והן מפני זעזועים ובכך הופך גם נסיעה בתנאי שטח קשים לנוחה יותר עבור הנוסעים בו. טויוטה ממשיכה לבחור במבנה תא נוסעים על שלדת סולם בזכות העובדה כי הוא מהווה את הפלטפורמה האולטימטיבית למשימות הקשוחות והמאתגרות אליהן מיועד רכב השטח.

הלנד קרוזר החדש כולל מתלי עצה כפולה עצמאיים קדמיים ומתלי four-link (ארבע נקודות חיבור) לסרן האחורי הקשיח. מבנה הבולם האחורי שופר על מנת להבטיח אמינות תוך שיפור שיכוך, שליטה ונוחות נהיגה.

טכנולוגיית הנעה כפולה 4×4 קבועה המוכחת של הלנד קרוזר קיימת גם בדגם חדש זה ונעזרת בשלוש מערכות עיקריות:

מערכת בקרת אחיזת כביש ושטח (Active Traction Control system- A-TRC) המחלקת את המומנט הנדרש לכל אחד מארבעת הגלגלים, ובכך מסייעת לשיפור היציבות ולשיפור באחיזת הכביש; מערכת (Downhill Assist Control (DAC המסייעת לנהג לווסת את מהירות הרכב בשיפועים תלולים, חלקים או זרועי מהמורות. במצבים שבהם בלימת המנוע בלבד אינה מספקת להורדת מהירות הרכב, המערכת שולטת אוטומטית על לחץ נוזל הבלמים, זאת בכדי לשמור על מהירות ירידה קבועה ובטוחה מבלי שהנהג ייגע בדוושות הבלם; מערכת Hill-start Assist Control (HAC) המונעת מהרכב להידרדר לאחור.

רמות גימור ומחירים:

לנד קרוזר LUXURY קצר – 3 דלתות, 5 מושבים – 299,000

לנד קרוזר TS ארוך – 7 מושבים – 319,900

לנד קרוזר LUXURY ארוך – 5 מושבים – 349,900

לנד קרוזר SELECT ארוך – 7 מושבים – 354,900

לנד קרוזר LUXURY ארוך – 7 מושבים – 379,900

לנד קרוזר LIMITED ארוך – 7 מושבים – הכולל לראשונה מערכת בטיחות אוטונומית מקורית Toyota Safety Sense – 399,900

הלנד קרוזר יוצע בישראל ב- 6 צבעים שונים.

בקרוב אצלכם – וגם אצלנו ב’ביזנעס’, למבחן שטח מיוחד.

 

רוגע160
inner

כתיבת תגובה