איך לבצע הדברת קן צרעות שנמצא בתוך הבית?

freepik

קן צרעות בבית הוא מפגע ממשי. בניגוד לג’וקים למשל, שהרתיעה שלנו מהם היא בעיקר אינסטינקטיבית, או לפרעושים שאמנם העקיצות שלהם לא נעימות אבל לא מסוכנות, עקיצה של צרעה גורמת לכאב חד. כשמספר צרעות עוקצות אדם זו כבר חוויה קשה במיוחד, ועוד כדאי לזכור שצרעה יכולה לעקוץ אדם גם יותר מפעם אחת. בהתאם אם מתגלה קן צרעות בבית מומלץ בחום להזמין באופן מידי, בלי שום עיכובים, מדבירים מנוסים.

לשמור מרחק – ולהזמין מיד מומחים

250/200 סייד בר + קובייה

הדגש החשוב ביותר מבחינת ההתנהגות עד להגעת חברת ההדברה הוא לשמור מרחק מקן הצרעות. לצרעה, כמו כל בעלי החיים שמגיעים לבתים שלנו מבלי שנרצה בכך, אין שום רצון לתקוף אותנו. כל עוד היא לא מרגישה מאוימת, הסיכוי שהיא תעקוץ את אחד מבני הבית נמוך מאוד, ולכן רצוי לא להתקרב אל הקן.

עוד כדאי לדעת שלאחר השלמת הדברת קן צרעות, איש מקצוע רציני יספק לכם גם הנחיות למניעת הופעת צרעות חדשות בבית – כך שיובטח לכם שקט לטווח ארוך.

איתור מדויק של מיקום הקן

השלב הראשון של הדברת צרעות בבית הוא איתור של המיקום המדויק של הקן שלהן. בבתים שונים יש כמה וכמה אופציות שקורצות לצרעות – למשל חלון כיס (חלון הזזה שנכנס לתוך הקיר, סוג של חלון שהיה נפוץ למדי בבניינים ישנים), ארגז של תריס גלילה, מתחת לגג רעפים, פתחי מזגנים וגם בחלל שבתוך תקרת גבס כשהוא לא אטום לחלוטין עלול להיבנות קן לצרעות.

הסימן המובהק ביותר לנוכחות של צרעות בבית הוא ריחוף של בין צרעה אחת ל-4 צרעות בנקודה ספציפית – אלה הן השומרות של הקן. מדבירים מנוסים יזהו מיד את המיקום המדויק של הקן, ויוכלו לסלק אותו תוך זמן קצר.

ריסוס, איבוק או מלכודות

הדברת צרעות יכולה להתבצע במספר דרכים. האופציות העיקריות הן ריסוס, איבוק ומלכודות, והבחירה ביניהן היא בהתאם למאפיינים הספציפיים של הקן ושל המיקום שלו.

ריסוס יתבצע במרבית המקרים בשעות הערב. הסיבה לכך היא שבשעות ביום הצרעות לא נמצאות בקן שלהן, אלא יוצאות לעבודתן. לקראת ערב הן חוזרות לבית שבנו אצלכם בבית, וזוהי נקודת הזמן הטובה לחסל את כולן. ישנם ריסוסים עם נוזל וישנם ריסוסים עם קצף, כשבכל מקרה חומר ההדברה ישיג את המטרה הרצויה. באופן כללי הריסוס מתאים למצבים שבהם יש נגישות טובה אל הקן ולכן הוא יהיה יעיל.

איבוק מתאים למקומות גדולים יחסית כמו למשל עליית גג. האבקה, שכוללת רעל, מתפזרת על פני כל השטח, ולכן תהיה אפקטיבית כלפי כל צרעה וצרעה בקן. הפיזור המרבי של האבקה מתבצע באמצעות מוט ייעודי (שדומה במהות שלו למוט סלפי).

מלכודות ובתוכן בשר שיש בו רעל הן הפתרון הנכון כשלא מצליחים לדעת בוודאות היכן ממוקם הקן. במקרה כזה הצרעות יימשכו אל הבשר, יביאו אותו אל הקן – וכל הצרעות לרבות המלכה יאכלו את הבשר וימותו.

המאמר באדיבות חברת SOS צרעות

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה