“אישורי מחלה” גורפים למבודדים מבהלת הקורונה

לאחר שמשרד הבריאות הוציא צו המורה לכל מי שהגיע מסין לבודד עצמו בביתו למשך 14 ימים, עתה הוא מפרסם “אישורי מחלה” לכל המבודדים • שר הבריאות ונציב שירות המדינה ביקרו עם בכירי המשרד במעבדה המרכזית של משרד הבריאות בבית החולים שיבא • בחופי יפן מבודדים 14 ישראלים בספינת תענוגות בה נתגלו עשרה חולים במחלה

שר הבריאות ונציב שירות המדינה ברקע הזהרה מפני בדיקת קורונה | צילום: דוברות משרד הבריאות

משרד הבריאות רואה בציבור שותף מרכזי לפעולותיו למניעת התפרצות נגיף הקורונה.

לשם כך הקים המשרד, טופס דיווח עצמי על בידוד בית, זאת בהתאם לצו בריאות העם וההוראה שכל מי ששהה בסין ב-14 הימים האחרונים לפני הגעתו לישראל, או שהיה במגע הדוק עם חולה במחלה, נדרש לשהות בבידוד בית עד לתום 14 ימים מיציאתו מסין או מהמגע האחרון עם החולה ולדווח על כך.

250/200 סייד בר + קובייה

הדיווח יעשה באמצעות טופס דיווח עצמי על בידוד בית בקישור הזה, או באמצעות מוקד קול-הבריאות בטלפון 5400*.

כמו כן, המשרד הנפיק “אישורי מחלה” גורפים, לכל מי שמבודד בביתו עקב הצו. הטופס למילוי, ניתן להורדה כאן ונמצא באתר משרד הבריאות הייעודי לנושא נגיף הקורונה שם אפשר למצוא את כל המידע על הנגיף.

בתוך כך, על ספינת תענוגות הנמצאת לחופי יפן, נמצאים 14 אזרחי ישראל, בין שאר 3,700 הנוסעים, הנמצאים בבידוד, עקב התפשטות המחלה בספינה. כל נוסעי הספינה נבדקים ועשרה נוסעים כבר קיבלו תשובות כי הם חולים ופוזרו בבתי חולים ברחבי המדינה.

משרד הבריאות בקשר עם משרד החוץ, עם ארגון הבריאות העולמי ועם גורמים נוספים במידת הצורך. בכל מקרה, כלל הנוסעים (כולל הישראלים) יישארו בבידוד של 14 יום, עד שיוכלו להמשיך במסעם.

מנין המתים מהמחלה עלה ל-490 ועשרות אלפים חולים בסין וב-20 מדינות נוספות.

היום התפרסם כי אוניברסיטה בריטית טוענת, שהצליחה למצוא פריצת דרך משמעותית, בדרך ליצירת חיסון למחלה. הם מקווים שבתוך כמה חודשים תהיה להם אפשרות לייצר את התרופה ובמידה והמגפה תימשך, הם מקווים שיוכלו לסייע.

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע אמש לסיור מקצועי, במעבדה המרכזית של משרד הבריאות, בבית החולים שיבא. בסיור לקחו חלק, גם נציב שירות המדינה, הפרופ׳ דניאל הרשקוביץ ומנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מלווים בצוות המקצועי, פרופ׳ סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור ופרופ׳ אלה מנדלסון, מנהלת המעבדה המרכזית של משרד הבריאות.

Inner article

בפני השר נסקרה פעילות המעבדה ותהליך הבדיקה שמבצעים לאימות או שלילה לנגיף הקורונה.

השר בירך על העבודה המקצועית שעושים ואמר: ״אנחנו ערוכים לנושא התמודדות עם הנגיף. אני מזכיר לאזרחים את ההנחיות המקצועיות שהפיץ המשרד ומבקש מכולם להתעדכן בהם. סביר להניח שיהיו מקרים מאומתים של הנגיף וכאשר יקרו המערכת תדע להכיל את האירוע”.

פרופ׳ דניאל הרשקוביץ, נציב שירות המדינה הוסיף: ״ההיערכות של מערכת הבריאות, יחד עם שאר משרדי הממשלה, הרלוונטיים לנושא נגיף הקורונה, היא משמעותית ואני מברך את כל העוסקים במלאכה. המדינה תדע להתמודד עם כל ההשלכות של הסוגיה. הנציבות תשתף פעולה עם משרד הבריאות ככל שיידרש”.

מנכ”ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר בתום הסיור: ״אני רוצה להודות לכל אנשי השטח של מערכת הבריאות, רופאים, אחיות, אנשי המעבדה המרכזית, אנשי מדא. כל המערכת מקווה שהנגיף לא יגיע אבל מתרגלת כל תרחיש אפשרי”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה