אלקטרה מוצרי צריכה תספק מערכות חימום בכמיליארד ש'

עסקת המיליארד: אלקטרה מוצרי צריכה מעמיקה את פעילותה באירופה | חתמה על הסכם עם ענקית אירופאית לאספקת מערכות חימום בהיקף של מיליארד שקל | ההסכם שנחתם לתקופה של 4 שנים מרחיב הסכם קיים והופך את אלקטרה מוצרי צריכה לשחקנית מרכזית בשוק מערכות החימום האירופאי

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה | צילום: דורון ברסקי

אלקטרה מוצרי צריכה מאיצה את פעילותה בתחום מערכות החימום באירופה. החברה מעדכנת היום, כי חברה בת חתמה על עדכון הסכם התקשרות עם לקוח אסטרטגי של החברה באירופה והארכתו עד שנת 2026. במסגרת ההסכם המעודכן תקים, תפתח ותייצר החברה הבת קו מוצרים נוספים ותגדיל משמעותית את כמות הייצור של המוצרים שפותחו במסגרת הסכם ההתקשרות.

החברה הבת, צופה כי הכנסותיה ממכירת מוצרים ללקוח האסטרטגי יסתכמו בתקופה ההסכם המעודכן לסך כולל של כ- 1 מיליארד שקל, זאת חלף 300 מיליון שקל בהתאם להסכם המקורי, במסגרתו בוצעה הזמנה מהלקוח בשנת 2020. יצוין, כי החברה הבת מוחזקת ע"י אלקטרה צריכה ב-60% וע"י קונצרן הענק Bosch ב-40%.

החברה צופה כי בשל הגידול המשמעותי בביקוש למערכות חימום מבוססות אינוורטר של הלקוח האסטרטגי, וכן של לקוח מקבוצת BOSCH ושל לקוחות נוספים עבורם החברה מפתחת ומייצרת מערכות חימום, כאמור, מכירותיה לייצוא של החברה הבת יצמחו בשנים 2023 – 2026 מסך של כ-350 מיליון שקל בשנה ועד לסך של כ-800 מיליון שקל בשנה בתום התקופה.

צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה צריכה: "ההסכם הוא הבעת אמון גדולה באלקטרה צריכה ובמובילות הטכנולוגית של החברה המייצרת היום מערכות חימום מהמתקדמות והיעילות בעולם והחסכוניות מאוד בצריכת החשמל.

870/135 ליינר ארטקל

"זו גאווה גדולה לייצר בישראל ולהיות היצרן המועדף בשוק האירופאי שהוא מהגדולים בעולם. אני מעריך כי משבר האקלים ההולך ומעמיק ומשבר הגז באירופה ימשיכו להגדיל את הביקוש למערכות החימום של החברה".

Inner 620/130

כתיבת תגובה