אלקטרה נדל"ן תגייס מיליארד דולר לקרן נוספת בארה"ב

מרחיבה את פעילותה בארה"ב: אלקטרה נדל"ן מקימה קרן רביעית להשקעות במקבצי דיור בארה"ב עם יעד גיוס של מיליארד דולר | החברה מנהלת כיום כ-2.7 מיליארד דולר במגוון פלטפורמות השקעה | לאחרונה עדכנה החברה על כוונתה להקים קרן שתשקיע בתחום המשרדים בבריטניה, שתגייס כ-200 מיליון ליש"ט 

מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, גיל רושינק | צילום: אורן קהן

חברת אלקטרה נדל"ן, מקבוצת אלקו ובניהולו של גיל רושינק, מעדכנת על השקת קרן רביעית להשקעות במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב עם יעד גיוס של מיליארד דולר, כאשר נכון להיום מנהלת החברה כ-2.7 מיליארד דולר באמצעות 4 קרנות השקעה פעילות, עסקאות משותפות לצד הקרנות ושותפות ריט להשקעה במלונות.

מטרתה של הקרן יהיה לבצע השקעות במקבצי דיור בדרום מזרח ארה"ב ולמקסם את שווים על ידי ניהול אקטיבי ותוכניות השבחה באותה מתכונת פעילות כפי שבוצע בשלוש קרנות ההשקעה הראשונות.

250/200 סייד בר + קובייה

גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן: "אלקטרה נדל"ן נמצאת בתנופת פעילות וביישום המודל העסקי, שבבסיסו הקמת קרנות פרייבט אקוויטי, המתמקדות בהשקעה בנכסי בסיס יציבים, לצד פוטנציאל השבחה משמעותי. אנו משיקים עתה את קרן מקבצי הדיור הרביעית שלנו, עם יעד גיוס של מיליארד דולר. קרן זו מתווספת לפעילות הקרנות האחרות שלנו, הפועלות גם בתחומי ההלוואות למקבצי דיור, בתים צמודי קרקע (SFR), מלונאות, וכן קרן המשרדים שאנו מקימים בימים אלה בבריטניה. בכל הקרנות אלקטרה נדל"ן הינה השותף הכללי (GP), ועל פי מודל זה ממקסמת את פוטנציאל יצירת הערך עבור בעלי מניותיה".

יצוין כי קרן ההשקעות השלישית להשקעות במקבצי דיור סיימה ביולי 2021 את שלב הגיוס לקרן בהיקף התחייבויות של כ-980 מיליון דולר, לעומת יעד גיוס של כ-500 מיליון דולר בעת השקת הקרן.

סטטוס קרנות פעילות (נכון למועד פרסום הדוחות לרבעון השלישי לשנת 2021):

  • קרן מקבצי דיור 1- סך התחייבויות- 215 מ' דולר; רכשה 22 מקבצים, מימשה 13 מקבצים; מכפיל תיאורטי- 2.26.
  • קרן מקבצי דיור 2- סך התחייבויות- 462 מ' דולר; רכשה 42 מקבצים, מימשה 4 מקבצים; מכפיל תיאורטי- 1.54.
  • קרן מקבצי דיור 3- סך התחייבויות-  980 מ' דולר; רכשה 43 מקבצים; מכפיל תיאורטי- 1.19.
  • קרן חוב למקבצי דיור- סך התחייבויות- 285 מ' דולר, ביצעה 33 עסקאות; תשואה חוזית מינימאלית בתיק- 12%

Inner 620/130

כזכור, לאחרונה עדכנה החברה על הרחבת פעילותה בתחום קרנות ההשקעה גם אל מחוץ לארה"ב. החברה הודיעה, כי היא פועלת להקמת קרן שתשקיע בתחום המשרדים בבריטניה, ושתגייס סכום של כ-200 מיליון ליש"ט ממשקיעים פרטיים ומוסדיים.

אלקטרה נדל"ן פעילה כיום בתחומי הדיור להשכרה במקבצי הדיור באמצעות קרנות הון וקרנות חוב, קרן השקעות בתחום הדיור להשכרה בבתים פרטיים וקרן ריט להשקעה בתחום המלונות בארה"ב, וכאמור משיקה קרן השקעות בתחום המשרדים בבריטניה.

החברה סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2021 עם עלייה חדה בהכנסותיה לכ-188 מיליון שקל, ועם גידול של כ-280% ברווח הנקי לכ-133.4 מיליון שקל.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כיום כ-31 אלף יחידות דיור ב-97 מקבצי דיור בארה"ב, בנוסף ל- 32 עסקאות למתן הלוואות לביצוע רכישה של מקבצי דיור באמצעות קרן החוב. בנוסף, מחזיקה החברה בכ-1,050 בתים צמודי קרקע ושלושה בתי מלון בארה"ב. כל זאת, בהתאם לתוכנית האסטרטגית שהציגה החברה בינואר 2016 ולפיה החברה תהפוך לזרוע הנדל"ן המניב של קבוצת אלקו, תוך התמקדות בתחום הדיור להשכרה בארה"ב, ותפעל באופן שיבטיח תזרים יציב ויאפשר יצירת ערך לבעלי המניות.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה