את הדו"ח לשנת המס טרם הגשנו, הקבלות לפניכם // דבר העורך

עיתונות כלכלית לא שונה מעיתונות חדשותית, מלבד פרט אחד – היא נסובה כולה על ה"למעשה" • אחרי 3 שנות פעילות, בהחלט אפשר לסכם שנת כספים בסיפוק • עורך 'ביזנעס' פישל רוזנפלד מסכם שנת כספים מלאת הישגים

פישל רוזנפלד | צילום: ים לביא

יממה אחת מפרידה בין שנת הכספים 2018 לשנת 2019 שבפתח, ואין זמן טוב יותר מעכשיו לסכם שנת 'ביזנעס'.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

רק לפני שנתיים, שנה להיווסדה של מערכת 'ביזנעס', נראה היה כי מדובר בסך הכל בעוד אתר שולי ונישתי. 'עוד' אחד מתוך מיליוני אתרים במרשתת. הגישה לעולם המקוון החרדי הייתה שונה לחלוטין מהיום, רוב תחומי העיסוק עדיין לא נכרכו בתלות המקוונת וההגדרה לשימוש באינטרנט "לצרכי פרנסה" הייתה שולית כל כך, עד אשר רוב הגולשים החרדים זכו למעמד של קוראי צהובונים, במקרה הטוב – ושל נושרים, במקרה הפחות טוב.

אלה היו אמנם שנתיים 'בלבד', אך בשנתיים האלה התחולל מהפך. מצד אחד, העולם המקוון שחדר אט אט כמעט לכל תחום בחיינו, ובכלל זה ברוב תחומי העיסוק. ומאידך, שורה של חוקים ומגמות שהאיצו את היציאה של החרדים לשוק העבודה, שכירים ועצמאים כאחד.

כמו כל עסק ומערכת חדשה, התמודדה גם מערכת 'ביזנעס' עם לא מעט חבלי לידה. במהלך השנים סיקר האתר שורה של תחומים כלכליים מגזריים, יזם פרויקטים ואט אט פרץ את העולם העסקי החרדי. אך לצד זאת, הניסיון להבין את הביזנעס'מן החרדי והתוכן שהוא דורש, לצד מחסומים טכניים שונים, התארחו באורח קבע במשרדי המערכת. אך לא עוד.

קשה יהיה לקבוע חד משמעית כי תקופת ההרצה מאחורינו, אך חלק ניכר ממנו באמת מאחורינו. עבודת צוות משותפת של אנשי מקצוע מהשורה הראשונה הביאה לכך שבמהלך שנת הכספים הנוכחית פרצה מערכת 'ביזנעס' את רוב המחסומים והשתנתה לבלי היכר.

Inner article

זה התחיל בהקמת צוות חדש, רענן ומלא מרץ, המשיך בהקמת מדורי תוכן חדשים, בהמשך אף השקנו את ההסכת (פודקאסט) החרדי הראשון – והגולשים הגיבו בהתאם. מאתר שולי הפך 'ביזנעס' תוך חודשים ספורים לאתר החרדי הרביעי בגודלו, עם למעלה ממיליון גולשים בחודש, תוך עלייה מתמדת.

עם סיומה של שנת הכספים הנוכחית, אנו בהחלט יכולים לסמן וי על שורה של משימות. כמו גם להתגאות על כך שעבודת הצוות והדרך רבת המכשולים והמהמורות שעשינו בשנים האחרונות, הביאה לכך שלראשונה יש לכל בעל עסק חרדי בית. בית בו הוא יכול להתעדכן בחדשות הנוגעות לעיסוקו; בית בו הוא נהנה מתכנים איכותיים ומקצועיים; בית ששם דגש על איכות וכתבות עמוק לפני הכל; ובית בו הוא נהנה מתוכן כשר ומקצועי כאחד.

בתור המערכת הכלכלית היחידה במגזר, כמו גם היחידה שפתוחה בכלל הסינונים הכשרים, מוטלת עלינו האחריות להביא בפני מאות אלפי הגולשים, מדי חודש, את כל המידע הנחוץ להם ולעסקיהם מבלי לגרוע כל פרט, אך בד בבד להתאים את עצמנו לדרך התורה. המשימה כידוע, מורכבת וקשה, אך כפי שניתן לראות – גם אותה צלחנו.

לחלק מהקוראים התחום הכלכלי נשמע נישתי. סוג של מדור שזוכה לפינה שולית באתרי החדשות שזכה לתפיחה של אתר שלם. אך לא, ממש לא מדובר בנישה. בסוף בסוף, לכל החלטה שאנו מקבלים, גם כאברך ממוצע, ישנה משמעות כלכלית. גם כשאותו חבר כנסת פלוני מקדם חקיקה פוליטית גרידא, יש להצעת החוק משמעות כלכלית. כך גם מערכת בחירות רוויית השלכות כלכליות, כמו גם כל ציוץ פוליטי מהדרג הבכיר – בישראל ובעולם כאחד.

למעשה, לכל ידיעה חדשותית יש את הצד הכלכלי שלה – או ליתר דיוק – את הצד המעשי עבורנו בחיי היום-יום. אתר 'ביזנעס' שם לו למטרה לדווח על כל מה שנוגע לסדר יומם של האברכים, תוך הצבת רף מקצועי חדש לתוכן ומיעוט הצהוב שבהם – ובכל הנוגע לזה, הצלחנו – ובענק.

פרויקט 'המשפיעים 2018' שיעלה לאוויר השבוע הוא ללא ספק צעד נוסף בדרך לעולם של עיתונות חרדית מקצועית לא פחות מהכללית. כך גם פרויקט 'העשירייה 2018' שעלה בשבוע האחרון לאתר 'ביזנעס' וסיכם את שנת הכספים שחלפה וכך גם כתבות המגזין שהתפרסמו כאן באתר מדי שבוע בשנת 2018 החולפת.

יהיה זה שקר לומר שהכל דבש והציון שלנו הוא 100. לא מעט מדורים דורשים פיתוח ושדרוג, סיפורים רבים פספסו השנה את הקולמוס העסקי של צוות האתר, ויהיה זה לא נכון לומר שהכל מושלם. מה שאנחנו יכולים להבטיח, זה שנעשה הכל על מנת להשתפר עוד ועוד ולהביא עבורכם, הקוראים, את המיטב.

מה שבטוח, זה שלולא צוות הכותבים, העורכים ושאר חברי מערכת 'ביזנעס', רבים מההישגים היו נמנעים מאיתנו – וזה הזמן להודות להם.

שלכם,
פישל רוזנפלד

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה