בהיקף של 500 מיליון דולר: נחתם פרטוקול לעידוד הייצוא לסין

במסגרת הפרוטוקול, בנקים ישראלים מממנים באשראי ארוך טווח יבואנים סינים הרוכשים ציוד מיצואנים ישראלים , בגיבוי ערבות המדינה • "תאפשר לבסס את הטכנולוגיות החדשניות הישראליות בשוק הסיני הגדול והמתפתח"

נציגי האוצר וסין במעמד החתימה | צילום: דוברות משרד האוצר

החשב הכללי במשרד האוצר, רוני חזקיהו, חתם אמש (ב') עם סגן שר האוצר הסיני, הונגשאי שו, אשר עומד בראש משלחת סינית שהגיעה לארץ לצורך החתימה, על פרוטוקול פיננסי בין ממשלות ישראל וסין, בהיקף של 500 מיליון דולר.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

הפרוטוקול החדש, הרביעי בין המדינות, נחתם לקראת המיצוי הקרוב של 1.3 מיליארד דולר אשר הוקצו במסגרת הפרוטוקול הפיננסי השלישי שנחתם בשנת 2010 וההרחבות לו ויאפשר לצדדים להרחיב את הפעילות הכלכלית בין שתי המדינות לטכנולוגיות נוספות במגוון תחומי פעילות וביניהם מדעי החיים, יישום מערכות חינוכיות ותעשייה מתקדמת וחכמה, שממשלת סין מעוניינת ליישם תוך שימוש בניסיון והמומחיות הישראלית.

הפרוטוקול הפיננסי הוא הסכם בין הממשלות המניח תשתית מהירה ליישום עסקאות ייצוא מישראל לסין, באמצעות ערבות המדינה לביטוח סיכוני סחר חוץ. במסגרת הפרוטוקול, בנקים ישראלים מממנים באשראי ארוך טווח יבואנים סינים הרוכשים ציוד מיצואנים ישראלים וזאת בגיבוי ערבות המדינה אשר אושרה על ידי החשב הכללי.

הערבות מאפשרת ליצואנים הישראליים להתחרות בהצלחה בשווקי העולם. מאז חתימתו לראשונה בשנת 1995, בוצעו במסגרת הפרוטוקול למעלה מ-340 עסקאות, בהיקף כולל של כ- 2.1 מיליארד דולר, בתחומי הבריאות, חקלאות, אנרגיה מתחדשת, חינוך ועוד.

"כלכלת ישראל נמצאת בתקופה הטובה ביותר שלה וכדי להמשיך ולחזק אותה נצטרך להרחיב את היקפי הסחר עם סין. ההסכם לעידוד היצוא שהוביל החשב הכללי הוא צעד חשוב בחיזוק היחסים הכלכליים בין ישראל לסין. יחסים אלו הולכים ומתחזקים בשנים האחרונות בזכות עבודה רבה שנעשית על ידי שתי הממשלות, במטרה לעודד את הפעילות העסקית בין שתי המדינות", מסר שר האוצר, משה כחלון, עם חתימת הפרוטוקול.

לדברי החשב הכללי, רוני חזקיהו, "החתימה על הפרוטוקול הפיננסי מאפשרת להגדיל את היקף היצוא הישראלי ולבסס את הטכנולוגיות החדשניות הישראליות בשוק הסיני הגדול והמתפתח. במסגרת הפרוטוקול הרביעי הוגדרו תנאים מקלים לניסיון ולהון הנדרשים מהיצואנים הישראלים המתמודדים במכרזי הפרוטוקול וזאת במטרה לאפשר כניסתם של יצואנים קטנים יותר לפעילות במסגרתו. החתימה על פרוטוקול רביעי בעשרים השנים האחרונות מעידה על שיתוף הפעולה ההדוק והמתמשך עם משרד האוצר הסיני", כך חזקיהו.

side
inner

כתיבת תגובה