בואינג בהתרגשות: IAG רכשה 200 מטוסי 737 MAX

התרגשות מוחצנת בענקית התעופה בואינג: קבוצת התעופה IAG תרכוש מבואינג 200 מטוסים מדגם ה- 737 MAX • כזכור, זהו הדגם ה’סורר’ שהתרסק פעמיים, הרג מאות, וקורקע במדינות וחברות רבות • שווי העסקה מוערך ב-24 מיליארד דולר • האם הדבר ייצב את חרטומה המוטה מטה של בואינג?

מטוסי בואינג MAX 737 | צילום: בואינג

האם זו תרופה לצרותיה של בואינג? יצרנית המטוסים המובילה בואינג, וחברת IAG, חברת האם של ענקית התעופה בריטיש איירווייס, הודיעו על חתימתו של הסכם לפיו החברה תרכוש 200 מטוסים מדגם בואינג 737 MAX המתקדם, בשווי של יותר מ24 מיליארד דולר.

כזכור, וכפי שפורסם בין היתר כאן, דגם ה-737 MAX, שיועד ע”י בואינג להיות מטוס הדגל בדור הבא של מטוסי הנוסעים, בין היתר בשל מחירו הנמוך – התגלה כ’ילד הרע’, וכעושה הצרות הסדרתי. המטוס התרסק פעמיים, כשהוא מביא למותם של מאות נוסעים ואנשי צוות. הדבר יצר סחרור, שהפנה את חרטומה של בואינג כלפי מטה ולצלילה מהירה – שכן מדינות רבות בעולם אסרו על טיסתו של המטוס בשטחם, חברות תעופה רבות קרקעו אותו, והזמנות רבות שלו הוטלו בספק או בוטלו. כעת, כאמור, מודיעה בואינג כי חתמה עם ענקית התעופה IAG על הסכם לרכישת 200 מטוסים מהדגם ה’סורר’ – דבר שללא ספק יחזק את אמינותו של הדגם, ויתרום לא רק להכנוסתיה של ‘בואינג’, אלא גם למעמדה שנסדק והתערער מזה תקופה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

ענקית התעופה IAG, מכילה בתוכה את חברות בריטיש איירווייס, איבריה, ויאולינג וחברת LEVEL, המטיסות יחדיו יותר מ 113 מיליון נוסעים בשנה. הקבוצה נחשבת כ”לקוחה ותיקה” של בואינג, ומפעילה מגוון ציי מטוסים מדגמי החברה. מוקדם יותר השנה, חתמה קבוצת IAG על הזמנה של 42 מטוסים מהדגם החדש והמתקדם ביותר של בואינג, ה-777X, שיצטרפו לצי המטוסים רחבי הגוף של החברה, המכיל את דגמי ה-777S ומטוסי ה-787 דרימליינר החדשים.

כיום, צי המטוסים צרי הגוף של החברה מונה ברובו מטוסים מדגם A320 של חברת איירבס. ווילי וולש, מנכ”ל IAG אמר, כי “החברה רואה בדגם ה737 MAX חלק משמעותי בתהליך הגיוון שהיא מבצעת בציי המטוסים שלה, על מנת להיות סופר תחרותית. עוד הוא הוסיף: “אנו מאד מרוצים מחתימת ההסכם עם בואנג, ובטוחים שהמטוסים החדשים יהוו תוספת מצויינת לציי המטוסים שלנו הפועלים בטווחים הקצרים. יש לנו אמון מלא בחברת בואינג, ואנחנו מצפים שהדגם החדש יחזור בהצלחה לשירות מלא, לאחר שיקבל את כלל האישורים הדרושים מהרגולטרים”.

Inner article

IAG תפעיל שילוב של דגמי MAX, ובינהם את דגם ה-MAX 8 (מדובר, כנראה, בהדגשה חשובה מצד בואינג, שכן ה-MAX 8 הוא הדגם שהתרסק בשני הפעמים, ח.ר.) – המגיע עם 178 מושבים ומורכב בתצורה של שתי מחלקות, וכמו כן, גם את דגם ה MAX 10 – של בואינג בעל קיבולת עבור 230 נוסעים. חלוקת המטוסים בין החברות בתוך IAG טרם נקבעה, ובכל זאת נראה כי המטוסים ישולבו בין כל החברות שבבעלות הקבוצה.

קווין מק’אליסטר, נשיא ומנכ”ל החטיבה המסחרית בבואינג אמר כי :” אנו מברכים ומוחמאים מהחלטת קברניטי IAG להביע את אמונם בדגם ה-737 MAX, אך יותר מכך, להביע את אמונם באנשים שעומדים מאחורי בואינג ובמחויבות העמוקה שלנו לאיכות ולבטיחות מעל הכל”. עוד הוסיף מקאליסטר: “אנו שמחים ומאושרים מהעובדה שבצוות של IAG זיהו את האיכות והעליונות של דגם ה737 MAX, והצהירו על כוונתם לבחור במשפחת המטוסים צרי הגוף של בואינג. אנו מצפים להמשך בנייתה של מערכת היחסים הארוכה והחמה עם IAG גם אל עבר השנים הבאות”.

לדברי בואינג: “דגם ה737 MAX – הוא בעל מנועי ה LEAP-1B המתקדמים והחדשים ביותר, כנפיים משופרת ושדרוגים נוספים, המעניקים לו את היכולות להיות המטוס היעיל, האמין, והנוח ביותר בשוק המטוסים צרי הגוף. דגם ה-MAX חסכוני ב-14 אחוז פחות של צריכת דלק מאשר דגם ה-NEXT GENERATION, אשר נחשב לדגם החסכוני ביותר כיום”.

קבוצת IAG נחשבת מבין קבוצת התעופה הגדולות ביותר שפועלות כיום בעולם, עם 582 מטוסים המגיעים ל-268 יעדים, בשנת 2018 הטיסה החברה לא פחות מ-113 מיליון נוסעים ליעדים שונים.

חברת בואינג הינה יצרנית המטוסים הגדולה בעולם, המשמשת כספקית מובילה של כלי טיס מסחריים, צבאיים ופיתוח של מערכות הגנה מתקדמות באוויר ובחלל. החברה מספקת תמיכה ללקוחות מסחריים וממשלות שונות ב-150 מדינות. חברת בואינג מעסיקה יותר מ-150,000 עובדים ברחבי העולם. בהתבסס על המורשת ארוכת השנים של בואינג, החברה תמשיך להוביל ולפתח חדשנות טכנולוגית, תמשיך לייצר פתרונות עבור לקחותיה  ולא תחדול מלהשקיע באנשים ובצמיחה.

כתיבת תגובה