בוטלה שביתת עובדי בנק אגוד שמחו נגד היו”ר

בוטלה שביתת הפתע: מוקדם יותר היום הודיעו עובדי בנק אגוד כי החליטו להשבית את כל סניפי הבנק הצהרים במחאה על פגישתו של יו״ר דירקטוריון בנק אגוד, זאב אבלס עם שר הכלכלה אלי כהן לקידום מיזוג הבנק עם מזרחי. לפני שעה קלה הודיעה ההנהלה כי העובדים נעתרו לקריאתה והשביתה בוטלה.

בנק אגוד

מבנק אגוד נמסר הערב כי  בוטלה השביתה המתוכננת של העובדים, וכי מחר, יום שישי ישובו העובדים לעבודה סדירה בעקבות קריאת ההנהלה.

קודם לכן, בעקבות פרסומים לפיהם יו״ר דירקטוריון בנק אגוד, זאב אבלס, נפגש עם שר הכלכלה אלי כהן ומנכ״ל משרד האוצר שי באב״ד, ועד עובדי בנק אגוד כינס אסיפת חירום של העובדים והחליט להשבית את כל סניפי הבנק. כלל הסניפים נסגרו בשעות הצהרים.

ono box

העובדים עלו ללשכת היו״ר, שיצא אל העובדים והכחיש את קיומה של הפגישה. אך בתשובה לשאלת העובדים מה עמדתו לעניין מיזוג הבנק, הוא סובב את גבו לעובדים וחזר ללשכתו.

ועדי העובדים בבנק אגוד: ״לא יכול להיות שיו״ר הבנק לא מאמין בבנק שהוא עומד בראשו.  מתפקידו של יו”ר הבנק להבטיח את שרידותו ושגשוגו של הבנק ואנחנו חשבנו  שכך הוא עושה במשך כל שנות כהונתו הארוכות. עכשיו אנו מגלים כי החלטותיו כעומד בראש המערכת לאורך כל השנים הן שהביאו את הבנק למצבו הנוכחי. אם זו דעתו של היו”ר היה עליו להתפטר עוד לפני שנים רבות וכנראה שהבנק היה היום במקום אחר טוב יותר״

מבנק אגוד נמסר הערב “עובדי הבנק פתחו היום בשביתה על רקע פרסומים בתקשורת הנוגעים למכירת השליטה בבנק. הנהלת הבנק קראה לעובדים לשוב לעבודה באופן מיידי והעובדים נענו לקריאה והעבודה תחודש מחר, יום שישי, כרגיל. הנהלת הבנק מתנצלת על אי הנוחות”.

ono-side
inner

כתיבת תגובה