בכ-183 מיליון שקל: נתן הולדינגס רוכשת 240 יח"ד בג'קסונוויל

עסקת מולטי-פמילי: קבוצת האחזקות נתן הולדינגס רוכשת 240 יחידות דיור בפלורידה עבור כ-53 מיליון דולר (כ-183 מיליון ₪) | תשביח את הנכס בתכנית שעלותה כ-6 מיליון דולרים | אחרי הרכישה, מחזיקה נתן הולדינגס בלמעלה מ-200 מיליון דולר בנכסי נדל"ן

מקבץ הדיור בג'קסונוויל שרכשה נתן הולדינגס | צילום: יח"צ

קבוצת נתן הולדינגס (Nathan Holdings) מדווחת על השלמת עסקת רכישה של 240 יח"ד במתחם מולטי-פמילי בג'קסונוויל, פלורידה ארה"ב. היקף העסקה כ-53 מיליון דולרים, כולל תכנית השבחה לנכס בהיקף של למעלה מ- 6 מיליון דולרים. נכס זה מצטרף ל 660 יחידות דיור בשני מתחמי מגורים נוספים אותם מחזיקה הקבוצה בעיר ג'קסונוויל, ולשבעה מתחמי מגורים נוספים ברחבי פלורידה. עם רכישה זו מחזיקה החברה בנכסים בשווי של למעלה מ- 200 מיליון דולרים. בהשקעה זו רואים בחברה הזדמנות של ממש, תודות ליכולת לבצע השבחה משמעותית בניהול הנכס.

"הנכס נרכש מקרן אמריקאית ותיקה מאד, שהחזיקה בו מאז הקמתו ב-1989 ולכן טמון בו פוטנציאל השבחה משמעותי", מסביר דמיטרי רוזין מנכ"ל משותף נתן הולדינגס. "מודל הניהול הפנימי של החברה, שמנהלת באופן עצמאי ובלתי תלוי את מתחמי הדיור, מבטיח ניהול פרואקטיבי יעיל שיאפשר לתת ערך רב לדיירים, לשפר את סטנדרט המגורים ואיכות החיים במתחם, ולהשיג עבור המשקיעים תוצאות טובות יותר. ניהול אקטיבי של הנכס יאפשר את העלאת שכר הדירה, שמתומחר כיום באופן נמוך בהשוואה למחיר השוק באזור זה. בכוונת החברה לבצע במתחם כולו הליך שדרוג והשבחה מקיף, שיכלול את שיפוץ כלל הדירות, השטחים המשותפים וחזותם החיצונית של המבנים, כמו גם השקעה במתקנים חדשים באזור האגם בסמיכות אליו ממוקם הנכס, תכנון מחדש של מועדון הדיירים, חדר כושר ומגרש טניס, ושדרוג חבילת השירותים הכוללת לדיירים".

"האזור כולו צומח בשנים האחרונות בקצב חסר תקדים, והוכיח את עצמו כשוק מצוין להשקעות נדל"ן", מוסיף ירון שמיר מנכ"ל משותף נתן הולדינגס. "כתוצאה מהמהלכים האחרונים, בשילוב עם שיפור המיתוג והנוכחות הפרסומית של הנכסים שנרכשו, נוכל להעלות את מחירי השכירות וגם לברור מבחינה דמוגרפית שוכרים אמידים יותר. אנחנו ממשיכים להרכיב פורטפוליו אטרקטיבי של נכסים, בדגש על מקבצי דיור מניב במודל המולטי-פמילי הפופולארי, ובוחרים בנכסים בעלי ערך מוסף בשווקי הליבה שלנו".

 

החברה הינה זרוע לניהול השקעות נדל"ן בחו"ל של קבוצת נתן, בבעלותם של מירי וצביקה נתן. קבוצת האחזקות נתן הולדינגס מתמחה ביזמות ובהשקעות נדל"ן בארה"ב. Nathan Group מחזיקה גם ב"נתן סיעוד"- חברת שירותי הסיעוד מהגדולות בישראל, המונה כ-8,000 עובדים ומטפלת בלמעלה מ-12,000 קשישים ונזקקים לסיוע בפריסה ארצית, ובחברת ההפקות – Nathan Entertainment.

כמנכ"לים משותפים משמשים ירון שמיר ודמיטרי רוזין, רואי חשבון המתמחים בהשקעות נדל"ן, ומחזיקים בניסיון מצטבר של למעלה מ-30 שנה. החברה שהתמקדה בעבר בהשקעה בבתים פרטיים והחזיקה כ-400 סינגלים, משקיעה מאז 2014 כהחלטה אסטרטגית במודל המולטי-פמילי באופן בלעדי. מודל זה מציע מקבצי דיור עם כל שירותי המעטפת הדרושים לדיירים, בשילוב תחזוקה מסביב לשעון. ערכו של המולטי-פמילי מחושב כמו נדל"ן מסחרי לפי תזרים המזומנים, פחות תלוי בתנודות השוק, ולכן הפך בשנים האחרונות לאחת ממגמות ההשקעה האטרקטיביות בארה"ב. חברת הניהול בשליטת הקבוצה Saar Management בהובלתו של אביב אלבז, מונה למעלה מ-30 עובדים ומנהלת את הנכסים מפלורידה מתוך נאמנות לעיקרון "אפס תלות בגורמים שלישיים", המהווה יתרון בולט וערך מוסף למשקיעים. הניהול הפרואקטיבי היעיל מבטיח שתכניות השבחת הנכסים יבוצעו ברמה הגבוהה ביותר, וגם מבטיח איתור חכם של "נקודת יציאה" אופטימלית עבור המשקיעים.

כתיבת תגובה