בלי הגווארדיה הבכירה: כך יועבר תקציב 2020 לשמונה ימים

הקיצו את הקץ על סאגת הקתציב ואפשרו לעמותות הרווחה לפעול, קרא נשיא המדינה ראובן ריבלין, אתמול בכנסת • בשולי התקציב, זהו סיפורם הכואב של המונים שנפגעים מאי אישור התקציב • ומה יהיה על התקציב? הוא יאושר, כך צפוי, לשמונה ימים בלבד – אחרי פיטורי מנכ”לית משרד האוצר וארבעה בכירים נוספים בפחות מחצי שנה • האם כ”ץ מנקה את האורוות או שהוא פוגע בשלטון פקידי האוצר החף מנגיעות פוליטיות?

מליאת הכנסת | צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת

“אתה כותב היום על תקציב המדינה?” שאל אותי אברך מהשכונה, מאחורי מסכה שחורה.

“כנראה. למה?” השבתי כמו יהודי בשאלה.

250/200 סייד בר + קובייה בכתבה

“כי בגלל שהם רבים שם למעלה על העברת תקציב המדינה, הבן המיוחד שלי לא יכול לצאת לנופשון הקלה”. עכשיו זה כבר נהיה מעניין יותר.

בשיחה ארוכה מגולל האברך חודשי קורונה ארוכים עם הבן הלומד בחינוך מיוחד. הוא מספר על בידוד של ילד אחר בתנאים קשים ועל שבתות ארוכות שבהן צריך “להשגיח כל הזמן ואי אפשר להוציא אותו החוצה בגלל הקורונה שהסתובבה בשכונה.

“במשרד העבודה והרווחה יש דבר שנקרא ‘נופשון הקלה’, המאפשר להוציא את הילד החוצה מהבית לסוף שבוע או לכמה ימים כדי שהמשפחה המתמודדת תוכל לנשום קצת בהקלה. מקבלים את הנופשון דרך מחלקת הרווחה בעירייה”, מסביר האברך העדין.

“השנה, בגלל שהתקציב לא עבר, סירבו להרבה בקשות של הורים. התייעצתי עם חברה למימוש זכויות שעזרו לי הרבה. הם טוענים שיש ערים חרדיות שבהם המצב קשה עוד יותר ויש שם מלחמה של ממש על כל יום של נופשון. אולי לכם העיתונאים מדובר בפוליטיקה ואייטמים, אצלנו מדובר בחיי היומיום”, מסיים האברך בכאב. “תכתוב את זה, שאנשים לא יחשבו שתקציב לא מאושר זה שום דבר”. הנה כתבנו.

כפי שמסתמן כעת, תקציב המדינה לשנת 2020 יעבור בתאריך 23.12 והוא יהיה תקציב לשמונה ימים, אבל רק לכאורה. תקציב 2020 ימשיך כתקציב המשכי בשנת 2021 לפחות עד ל-31.3 יום בו אמור תקציב המדינה החדש לעבור על פי החוק.

פרשת דרכים תקציבית

בפרקים הקודמים של סיפור תקציב המדינה, נפגשו הליכוד וכחול לבן בפרשת דרכים כשכמעט מדינת ישראל הלכה לבחירות. על פי החוק, תקציב המדינה צריך לעבור בכנסת כעבור 100 ימים מיום כינונה של הממשלה שהסתיימו ב-24.8. מכיוון שהמפלגות השולטות בממשלה הפריטטית לא הסכימו ביניהם האם להעביר תקציב חד שנתי או דו שנתי, הציע ח”כ האוזר לקבוע בחוק כי תקציב המדינה צריך לעבור 200 ימים אחרי כינונה של הממשלה, דהיינו 23.12.20.

בתאריך ה-10.9 אישרה הממשלה תוספת של 11 מיליארד שקל לתקציב ההמשכי אולם הודגש היטב כי התכנית שאושרה אינה פוטרת את הממשלה מלאשר את תקציב 2020 ולהביאו לאישור מליאת הכנסת ב-3 קריאות וזאת עד ליום 23.12.20 כאמור.

בהודעת שר האוצר ישראל כ”ץ לאחר התפטרותה של מנכ”לית המשרד קרן טרנר-אייל נאמר, כי “בפגישה שקיים היום שר האוצר ישראל כ”ץ עם ראש אגף התקציבים בפועל, יוגב גרדוס והיועץ המשפטי של משרד האוצר עו”ד אסי מסינג, סוכם כי תקציב המדינה לשנת 21 וחוקי ההסדרים יוכנו באוצר ויוגשו לאישור הממשלה במהלך דצמבר השנה”.

כלומר, סיכוי נמוך מאוד ואפילו מאוד מאוד שתקציב המדינה לשנת 2021 יהיה מאושר לפני סוף השנה. על פי הפרשנות הפוליטית, ה-31.3 יהיה נקודת יציאה לנתניהו מקיום ההסכם עם גנץ להחלפתו בראשות הממשלה ולהליכה לבחירות. כאמור, זהו המועד האחרון לאישור תקציב המדינה ל-2021 ואם הוא לא יאושר, הכנסת תפוזר ויוכרזו בחירות.

ממשיכים עם התקציב ההמשכי

בכחול לבן טוענים כי לפי הסיכום עם הליכוד, הכנסת צריכה לאשר תקציב דו-שנתי עד 23 בדצמבר. נתניהו טוען מנגד כי המפלגות הסכימו שהתקציב ל-2020 יאושר בדצמבר ובמקביל יוכן תקציב ל-2021. אגב, בחוק האוזר אין כל אזכור לטענת כחול לבן.

הדברים גם קיבלו ביטוי בהודעת שר האוצר: “העברנו את תקציב 2020 כמעט במלואו כתקציב המשכי עם התוספות, ועפ”י החוק, שהוגש ע”י הנדל (והאוזר. ד”ש) ונתמך על ידי כחול לבן, יש לאשר אותו רשמית עד 23/12. לוח הזמנים של הכנת תקציב 2021 כולל בחינת המשמעויות הבריאותיות והכלכליות של גלישת הקורונה לתוך שנת 2021, שמשנות את אופי התקציב. דיונים וגיבוש התקציב וחוקי הסדרים שנחוצים לצמיחת המשק, עד להגשתם לממשלה – בסה”כ כ-60 יום, לוח זמנים מקוצר וחריג”.

נתניהו וגנץ במליאת הכנסת | צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת

בהמשך ההודעה נאמר, כי “לאחר אישור התקציב בממשלה, במהלך חודש דצמבר, יש להקצות פרק זמן של 30 יום לניסוח והכנת הדברים ע”י הגורמים המשפטיים והמקצועיים והגשתם לכנסת. בהתאם למקובל יש להקצות לכנסת 60 יום לדיונים והשלמת החקיקה, או מינימום 45 יום בנסיבות מיוחדות. מכאן שבעבודה משותפת ומאומצת, ניתן להשלים את חקיקת תקציב 21 עד לתחילת חודש מרץ 21. בהתאם לחוק הקיים יש להשלים את העברת תקציב 21 עד ל-31 במרץ 2021”.

גם בהודעתו בפייסבוק אמר שר האוצר ישראל כ”ץ: “אנו מקדמים בימים אלה את תקציב שנת 21 בהתאם לשיקולים המקצועיים ולוח הזמנים הנדרש – ולא בהתאם לדרישות פוליטיות של כחול לבן. ראש אגף תקציבים שעירב פוליטיקה בתפקידו התפוטר וסגנו מונה במקומו, וכעת המנכלי״ת שמיניתי סיימה את תפקידה בהסכמה הדדית. נקבע מ״מ מתוך המשרד ובקרוב ימונה מנכ”ל חדש”.

ראוי להדגיש כי בניגוד לבכי ולנהי של פרשני התקשורת הכללית, אישור תקציב המדינה לשנת 2020 בימים האחרונים של השנה ישחרר תקציבים רבים שהיו תקועים במהלך כל השנה ואף ייתכן שלאברך ובנו המיוחד יימצא תקציב לנופשון ההקלה שהם כה צריכים.

עשו סוף לסאגה

ככלל, הקולות בזירה הפוליטית קוראים לסיום סאגת התקציב – אך הריח, הוא ריח הבחירות. אתמול אמרה השרה אורית פרקש בגל”צ: “לא נחכה לראות אם יש תקציב בדצמבר, נפעיל את כל הלחצים שאנחנו יכולים להפעיל – מתוך הכנסת”. הדברים נאמרו תוך כדי שהמשבר בממשלה ממשיך לשבור שיאים כשגורמים ב’כחול לבן’ ציינו כי יבלמו מינוי צמרת חדשה במשרד האוצר כל עוד משרת מנכ”ל משרד המשפטים לא מאויישת.

שר הביטחון בני גנץ התייחס אתמול לנושא התקציב, וצייץ בטוויטר: “אנחנו במצב חירום לאומי שמחייב את העברת התקציב לשנת 2021, והוא יעבור בכנסת בדצמבר השנה. אנחנו נהיה אמיצים כדי להילחם בכל דרך על האינטרסים של אזרחי המדינה הזו. כל האופציות על השולחן”.

בנאומו אתמול במליאת הכנסת קרא נשיא המדינה ראובן ריבלין לממשלה ולחברי הכנסת להעביר את התקציב. “כבר שנתיים מתנהלת מדינת ישראל ללא תקציב, מערכת החינוך אינה מצליחה לגבש כיוון ברור להתמודדות עם אתגר הלמידה מרחוק ותלמידים רבים נותרים מאחור. הפער הדיגיטלי מתרחב, ואנו עלולים לאבד את דור העתיד. אל תתנו למערכות הרווחה לקרוס… עסקים קורסים, שיעור האבטלה גבוה, הגירעון גדל והמערכת הרפואית כורעת תחת נטל התחלואה. העבירו תקציב עכשיו, ואפשרו למשק הישראלי את היציבות הבסיסית לה הוא זקוק”.

גם נגיד בנק ישראל קרא אתמול להעביר תקציב בהקדם. בדברים שאמר פרופ’ אמיר ירון, נגיד בנק ישראל לסמי פרץ ב-TheMarker, אמר הנגיד כי “צריך לאשר בהקדם את התקציב – אישור התקציב הוא כמו לעלות על אוטוסטרדה במקום לנסוע בכביש משובש ולחמוק מהבורות שבדרך. העיכוב בהעברת התקציב מוסיף מימד מיותר של אי ודאות למשבר הבריאותי והכלכלי”.

הוא הוסיף כי “אנחנו מבינים שההתאוששות הכלכלית לא תגיע בחצי הראשון של 2021”, אמר ירון, “לכן חיוני להעביר בהקדם האפשרי תקציב שיודע לתעדף ולהתאים את כלי המדיניות וצעדי הממשלה – גם לצרכים שעל הפרק וגם לאלו של המחר – שיקדמו צמיחה, מרכיבים מעודדי פריון ויאפשרו יציאה מואצת מהמשבר”.

Inner article

בין אוגיאס להרקולס

למעשה, אם נגלוש לפרשנות, שר האוצר ישראל כ”ץ מבצע לראשונה בתולדות מדינת ישראל ‘מבצע ניקוי אורוות כללי’ במשרד האוצר. ההיסטוריה מספרת כי היווני הרקולס קיבל משימה לניקוי אורוותיו של המלך אוגיאס, שלא נוקו במשך שנים. הרקולס ביצע את המשימה באמצעות הטיית שתי נהרות לתוך האורוות.

התפטרות מנכ”לית המשרד קרן טרנר-אייל שהביא איתו כ”ץ כרכש ממשרד התחבורה, היא המשך ישיר להתפטרותם של ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, ושל החשב הכללי, שמנהל את כל כספי המדינה רוני חזקיהו. גם אריאל יוצר, סגן ראש אגף התקציבים ודור בלוך, ראש צוות אסטרטגיה באגף התקציבים עזבו לאחרונה את כיסאם המרופד במשרד האוצר.

פקידים במשרד האוצר כמו גם במשרדים אחרים, שוכחים עם שקיעתם בכסא המשרדי הנוח שהם אמורים לפעול על פי ההנחיות של הדרג המדיני, שאזרחי מדינת ישראל בחרו לעצמם ביום הבחירות בקלפי.

ההיסטוריה של מדינת ישראל מצביעה על כך, שממשלות הימין שנבחרו פעם אחר פעם שכחו לנקות את משרדי הממשלה מפקידים עם אג’נדות, שמשרתים את הצד השני של המפה הפוליטית. נהרות המילים הנשפכים בימים האחרונים על ראשם של כץ ונתניהו העושים במשרד האוצר את מה שבארה”ב מקובל לעשות מזה שנות דור, מצביעים שגם העיתונאים שכחו שהשכל הישר לא נמצא רק במגרש אחד של הפוליטיקה.

מבצע ביעור חמץ

אגב, הפרשנות המופיעה בתקשורת הישראלית מתארת את נערי האוצר כמקצוענים בלבד וכנטולי כל דעה פוליטית ואת השרים הנבחרים כנערים נבערים. הנה שני קטעים נבחרים: “שרי אוצר בישראל הם לא מומחים לכלכלה ולא מכירים את הצדדים המקצועיים שלה – לא את הפרקטיקה ולא את התיאוריה. לכן, חשיבותו של דרג מקצועי (במשרד האוצר. ד”ש), א-פוליטי, א-מפלגתי, שמגבש מדיניות לפי ידע, מידע, ניסיון, קריטריונים ברורים, מטרות ויעדים – היא עצומה”. (אדריאן פילוט 11.10.20 כלכליסט).

“אין מי שיגיד לשר ולראש הממשלה מה ראוי ומה לא, מה כדאי לקדם ומה לא. זה בדיוק הרגע בו נדרשים אנשי מקצוע עם עמוד שדרה וניסיון מקצועי. כאלה שיעזרו לשר שלהם להוביל מדיניות כלכלית מתאימה לימי משבר”. (סמי פרץ 11.10.20 דה מרקר).

“העבירו תקציב”. ראובן ריבלין נשיא המדינה בכנסת | צילום: יניב נדב, דוברות הכנסת

המחשבה והדעה שרק פקידים עם אג’נדה אנטי נתניהו יכולים לנהל את תקציב המדינה, היא עקומה מיסודה. פקיד מדינה חשוף לתקשורת המפמפמת את שנאת נתניהו כמו כל אזרח אחר במדינת ישראל. הוא בחיים לא יכול להיות א-פוליטי או או א-מפלגתי. הגיע הזמן שנבחרי הציבור במשרדי הממשלה ינפו ויסננו את כל היושבים סביבם עם השאלה ‘הלנו אתם אם לצרנו’?

הגיע הזמן שהפקידים והיועצים המשפטיים במשרדי הממשלה ילכו יד ביד עם השר הממונה עליהם ולא נגדו או גרוע יותר יחתרו מתחתיו. מה ששר האוצר עושה בתקופה האחרונה, היה צריך להיעשות כבר בשנת 1977 ואילך כאשר הימין עלה לשלטון אחרי כמעט 30 שנה של שתלטנות שמאלנית. הגיע הזמן לעשות ביעור חמץ פוליטי במסדרונות המשרדים הממשלתיים, במערכת המשפט וגם בתקשורת.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה