במקום להזמין ריסוס, רכשו חרקים

יש לכם צמחי נוי בחצר, אתם מגדלים ירקות בגינה, אולי עשבי תיבול ומתקשים להתמודד עם המזיקים שפלשו לגינה ומכלים את היבול? מעתה תוכלו לרכוש חרקים שיעשו את העבודה במקומכם

מה עושים כאשר לגינה הפרטית פולשים מזיקים מהסוג שדורש מדביר מקצועי? כאשר החורף מפנה את מקומו לאביב והקיץ מגיע, נאלצים בעלי הגינות להתמודד עם מכת מזיקים שמטילים את חיתתם על צמחי הנוי אותם טיפחו בעמל כה רב.

מה גם שבגינות בהן צומחים עשבי תיבול וירקות, מכת המזיקים עלולה להשמיד את כל היבול. מתברר שבמקום לרסס בחומרים מזיקים, אפשר לרכוש בחנות צרעות טפיליות, עכבישונים וחרקים אחרים שיחסלו את המזיקים בגינה ובעציצים.

ההדברה הביולוגית הבריאה, שנעשתה עד כה בשטחי החקלאות, זמינה לראשונה גם לצרכנים הפרטיים. וכך, מי שמטפחים עצי פרי, גינות תבלין וירקות או צמחי נוי יוכלו לרכוש לעצמם את חרק מתאים למזיקים “שלהם”. חרק שיחליף את השימוש בחומרי הדברה כימיים שעלולים לפגוע בבריאותם.

חברת ‘ביו-בי’ מקיבוץ שדה אליהו, נחשבת לאחת החברות הגדולות בעולם בתחום ההדברה הביולוגית. החברה הודיעה כי תשווק את “חרקיה” לצרכנים הפרטיים בחנויות רשת ‘הידרושופ’ ברחבי הארץ. בין החרקים שכבר זמינים לרכישה, תוכלו למצוא עכבישי פרסימיליס שמחסלים אקריות מזיקות. צרעות אפידיוס טורפות נגד כנימות עלה. אקרית סבירסקי שמתמודדת עם עש הטבק. קריפטומלוס לקמחיות ונוספים.

ואם המילים האלו נשמעות לכם סינית ואתם צריכים מילון על מנת לפענחן, קחו בחשבון שתצטרכו מיקרוסקופ כדי לראות את החרקים ה”מדבירים” שקופסא קטנה שלהם יכולה להכיל עשרות אלפי חרקים רעבים לטרף.

ב’ביו די’ אומרים שהחרקים אינם מסוכנים ואינם מציקים בשום דרך לבני אדם או לבעלי חיים, מלבד לאותם מזיקים בהם נועדו להילחם. ולכן אין חשש לפזר אותם בקרבת בית המגורים ועל עצים וצמחים שנועדו למאכל.

אגב, ברור שהדברה ביולוגית דורשת בדיקה מדוקדקת של עשבי התיבול והירקות שאתם מכניסים מהגינה לבית ולמטבח. אם כי, בכל מצב עליכם לבדוק את תוצרת הגינה מפני חרקים בהתאם להלכות כשרות המזון. מומלץ תמיד להתייעץ עם רב מורה הוראה המתמחה בעניינים אלה.

 

ono-side
inner

כתיבת תגובה