בנות הסמינרים יוכלו לקבל מלגות לימודים של כ-10 אלפים ₪

בשורה של ממש עבור אלפי תלמידות סמינרים שלא היו זכאיות לקבל מלגות ומענקים ממפעל הפיס • הקריטריונים שונו, הפיילוט בבני ברק הצליח – ומעתה, כלל בנות הסמינרים להוראה יוכלו לקבל מלגות • בשנה החולפת עמדו מלגות הפיילוט ל-200 בנות בכ-2 מיליון שקלים

אביגדור יצחקי, יו"ר מפעל הפיס | צילום: כפיר סיון

בשורה לתלמידות הסמינרים החרדיים: ועדת דירקטוריון מלגות של מפעל הפיס אישרה לאחרונה הוספת לימודי סמינרים להוראה המאושרים ע"י משרד החינוך, למסגרות הלימודים המאושרות ע"י מפעל הפיס במתן המלגות.

מדי שנה מפרסם מפעל הפיס 'קול קורא' לסיוע לרשויות במתן מלגות ומענקים לסטודנטים ללימודי תואר ראשון או שני מוכר על ידי המל"ג או לימודי הנדסאי במסלול המוכר למה"ט. המשמעות, בעיר בני ברק לבדה: 400 סטודנטים וסטודנטיות זכאים לקבל מלגות בסך 10,000 שקלים כל אחד. אך המלגות, כצפוי, לא מותאמות לתכנית הלימודים של תושבי בני ברק, מאחר שרוב תלמידות הסמינרים מוחרגות בגלל קריטריונים שלא הותאמו לתכנית הלימוד במגזר החרדי.

הבשורה שהתקבלה ממפעל הפיס עתה, מגיעה לאחר מאמצים אינטנסיביים של מנכ"ל עיריית בני ברק שמואל ליטוב וצוות לשכתו שבהנחיית ראש העיר אברהם רובינשטיין יזם, הוביל וקידם את המהלך, ובשיתוף פעולה עם ארז גרניט, מנהל תחום מלגות ומענקים במפעל הפיס, פעל על מנת לתקן את העוול ההיסטורי ולאפשר לתושבי העיר ליהנות ממלגות ומענקים של מפעל הפיס.

בתחילת השנה, אושרו באופן תקדימי 200 מלגות נוספות, במסגרת פיילוט מיוחד עבור תלמידות מהעיר בני ברק, הלומדות בתוכניות הוראה בשילוב תעודה של התמ"ת – גרפיקה, מולטימדיה, הנהלת חשבונות, מזכירות בכירה וכדו'. הייתה זו בשורה משמעותית עבור תושבי בני ברק שזכו למענקי לימוד על סך 10,000 שקל ל-200 תלמידות סמינר ובסך כולל של 2,000,000 ש"ח.

עם סיומו של הפיילוט, ביקש רובינשטיין להטמיע את ההצלחה על כלל המלגות הממומנות בשיתוף הפיס, ובסיור שאירח ראש העיר בני ברק הגיעו נציגי מפעל הפיס להיכרות מקרוב עם הסמינרים ומקומות עבודה מותאמים לבוגרות הסמינרים. במהלך הסיור הציג מנכ"ל העירייה את תוצאות הפיילוט והסיוע אותו קיבלו מאות בנות, ואת העובדה כי הלכה למעשה ישנה אי התאמה בין הקריטריונים למלגות לצרכי התלמידות החרדיות.

"עתה נוכל, בשיתוף מפעל הפיס, לעזור למאות תלמידות סמינרים להוראה שתיכנסנה למעגל הזכאים לקבלת מלגה גבוהה במיוחד מתוך סל תקציבי כולל של 6,000,000 שקלים", אמר ראש עיריית בני ברק.

לדברי רובינשטיין, לאחר התיקון, אין כמעט קריטריונים המגבילים סטודנטים חרדים בקבלת מלגות ממפעל הפיס. רה"ע ב"ב הודה ליו"ר מפעל הפיס מר אביגדור יצחקי על קבלת "החלטה אמיצה שתגרום לשוויון הזדמנויות במקום נחוץ".

8 תגובות ל: "בנות הסמינרים יוכלו לקבל מלגות לימודים של כ-10 אלפים ₪"

  1. למי פונים לקבלת המלגות?

  2. למי פונים?

  3. יש מלגות -השאלה למי פונים?????

  4. משהו יכול להסביר איך ניתן לקבל טת המילגה? אם משהי הצליחה לקבל איכשהו שתעדכן פה….
    ומי שיודעת על עוד מקומות שניתן לקבל מלגות לבנות סמינר, אשמח שתעדכן. תודה!

  5. למי פונים? תודה

  6. לא כתוב פה איך ניכנסים למילגות!!!

  7. למי פונים?

  8. מישהו יכול להסביר לנו למי לפנות כדי לקבל מלגה לסמינר?

כתיבת תגובה