בנק שלא יאמץ את מודל הבנקאות הפתוחה לא ישרוד

כך לדברי אריק פינטו, מנכ”ל הפועלים. “הסמארטפון הפך לחלק קריטי מהחיים שלנו. לטוב ולרע, אנחנו לא יכולים בלעדיו” הוסיף.

אריק פינטו מנכ"ל בנק הפועלים. צילום: מרים אלסטר פלאש 90

מנכ”ל בנק הפועלים אריק פינטו דיבר היום בכנס המובייל על ההזדמנויות שעולם המובייל והדיגיטל יוצרים תוך התמקדות בענף הפיננסיים ובתוכו בבנקאות.

לדבריו, המשתמש הממוצע פותח בסמארטפון שלו כעשר אפליקציות ביום. אמנם, בתוך ים האפליקציות, 25% הן משחקים, אך חלקן של האפליקציות הפיננסיות הולך וגדל ועומד היום על כ-9%.  זהו נתון שמעיד על הצורך של ענף הפיננסים להיות נגיש יותר לציבור כמענה לדרישה הולכת וגוברת לפתיחות, שקיפות ורצון של הלקוחות להבין טוב יותר מה קורה עם הכסף שלהם. מחקרים מראים כי אנשים העושים שימוש באפליקציות בנקאיות, רוכשים ידע פיננסי וכתוצאה מכך מתנהלים טוב יותר עם כספם וסיכוייהם להגיע למצבים של חוב פוחתים.

הבנק של היום נמצא כל הזמן בכף ידנו והאפליקציות הן זרוע נוספת המסייעת לנו להתנהל פיננסית בצורה טובה יותר, נוחה יותר ובטוחה יותר.

הוא הוסיף וסיפר כי בבנק הפועלים עוקבים אחר המגמות האלה, חוקרים את צרכי הלקוחות שלנו ומובילים כיום את המהפכה הטכנולוגית, תוך שהם מאמצים את החדשנות של עולמות הפיננסים.

בין הדברים שמנה פינטו כחדשנות של פועלים היא אפליקציית התשלומים  bit המשמשת את לקוחות כל הבנקים. כשעד היום בוצעו יותר משש מאות אלף הורדות של האפליקציה וסך הכסף המועבר באמצעות bit עבר כבר את רף ה-150 מיליון שקלים.

לסיכום הוסיף: רק בנקים אשר יצליחו לשנות את דרך החשיבה שלהם, לא ברמה של סיסמאות, אלא ברמת התרבות הארגונית ישגשגו ויצליחו. בנקאות פתוחה מאפשרת להתחבר לאקוסיסטם, לתקשר ולהתממשק לעולם מחוץ לבנק, הן למוסדות פיננסיים אחרים והן לגופים מחוץ לתעשייה הפיננסית.

side

כתיבת תגובה