בעלי עסק? כנסו לאזור האישי שלכם באתר השירות הממשלתי

'אזור אישי לעסקים': רשות התקשוב הממשלתית מפתחת פלטפורמה דיגיטלית שתאפשר לכל עסק לבצע פעולות ולקבל שירותים מכלל משרדי הממשלה באופן המותאם אישית • ומה יש לכם, בעלי העסקים החרדיים לומר על זה?

אתר השירות הממשלתי | צילומסך

היחידה לשיפור השירות הממשלתי ברשות התקשוב הממשלתית, מוגדרת כיום כגוף המוביל את תפיסת השירות הממשלתית, בסיוע מנהלי השירות במשרדי הממשלה. היחידה פועלת במישורים שונים לשיפור השירות הממשלתי לציבור. בכלל זה הפעלת מענה ממשלתי מרכזי, הטמעת תפיסת שירות ממוקדת אזרח, שיפור מיומנויות השירות בקרב מנהלי שירות ונותני שירות, קידום שירות אינטגרטיבי לכלל הגופים הממשלתיים, יצירת סטנדרטים לשירות ועוד.

בסקר האחרון שערכה רשות התקשוב הממשלתי, עלתה ציפייה גדולה ומרכזית של האזרחים: שירות קל ופשוט הכולל ביצוע פעולות בדיגיטל, שירות נגיש, בהירות ופשטות בשלב הטרום תהליכי, שקיפות לגבי סטאטוס התהליך ושירות בנגיעה אחת. 

Box

הסקר הראה כי בטווח הארוך, הקמת ושיפור אתר השירות הממשלתי הועילו ביותר. במבט של שנתיים אחורה, ניתן לראות בוודאות ירידה דרסטית בפנייה לשירות הפרונטלי מ-54% ל-45%. ירידה מינורית של 3% בפנייה לשירות הטלפוני ועלייה של 7% בפנייה לאתרי האינטרנט.

כדי להעלות עוד יותר את רמת השירות הדיגיטלי הממשלתי פועלים ברשות התקשוב הממשלתי ומטה המיזם הלאומי 'ישראל דיגיטלית', בשיתוף משרדי הממשלה השונים על מנת לשפר את השירות הממשלתי ולהפחית את הנטל הבירוקרטי על עסקים, תוך שימוש באמצעים דיגיטליים. 

במסגרת זו, מפותח בימים אלה 'אזור אישי לעסקים' – פלטפורמה דיגיטלית שתאפשר לכל עסק לבצע פעולות ולקבל שירותים מכלל משרדי הממשלה באופן המותאם אישית אליו. בנוסף באזור האישי לעסק ירוכזו כל הנתונים האישיים על העסק הכוללים אישורים, מסמכים וגם מידע כללי רלוונטי המותאם אישית לבית העסק כגון עדכוני רגולציה ועוד.

על מנת לזהות באופן בלתי אמצעי את הצרכים הייחודיים לעסקים ומאידך לזהות את הקשיים של עסדקים שכבר עושים שימוש באמצעות האזור האישי הקיים האתר השירות הממשלתי, מקיימת רשות התקשוב הממשלתי סקר ושאלון קצר. נדרשות בסך הכול כ-5 דקות למילוי השאלון והרשות מבקשת מכם – בעלי עסקים, לענות על הסקר ולעזור בבניית הפלטפורמה הדיגיטלית הממשלתית לעסקים.

Inner

חשוב כמובן לציין שהמענה על השאלון הנו אנונימי וכל הנתונים המועברים באמצעותו ישמשו את רשות התקשוב הממשלתי ללמידת צרכי העסקים בישראל וכי לא יעשה כל שימוש במידע הפרטני אלא לצרכים סטטיסטים בלבד.

בעלי עסקים היכנסו לסקר והשפיעו ואם יש לכם מה להוסיף כאנשי עסקים חרדים עשו זאת באמצעות בחירת האופציה 'אחר' הפותחת תיבת טקסט אישי: 

https://survey.gov.il/he/BusinessPersonalArea

'האיזור האישי לעסקים' יצטרף לאיזור האישי לאזרח הקיים כבר היום: my.gov.il

Inner

כתיבת תגובה