בעקבות ממשל ארה"ב, גם ממשלת ישראל מכירה ברמת הגולן

קריית ממשלה תוקם במועצה המקומית קצרין שבמרכז רמת הגולן • לאחר שנים שבהן נאלצו תושבי רמת הגולן להרחיק נדוד לטובת קבלת שירותים ממשלתיים, בקרוב יקבלו אותם ליד הבית • המועצה המקומית גייסה תקציבים ומקווה לסיים את הפרויקט כבר בתוך שנתיים

נוף רמת הגולן | צילום: שירה חסידה

לכולנו ידוע הקושי הרב לתושבי הפריפריה, בקבלת שירותים בכלל ושירותים ממשלתיים בפרט. עתה בעקבות הכרת ארה"ב בריבונות הישראלית ברמת הגולן, גם ממשלת ישראל מעלה את שירותיה לרמה.

אחרי 50 שנה, תושבי הגולן יזכו בשירותים ממשלתיים מתקדמים במבנה גדול וחדיש.

ביוזמת המועצה המקומית קצרין ובתקצוב הממשלה, תוקם בקצרין, קריית ממשלה אשר תרכז את כל השירותים הממשלתיים עבור תושבי כלל רמת הגולן והסביבה. הקמת הפרויקט תימשך כשנתיים ובסופן ישודרגו השירותים לתושבי היישוב והאזור יחד.

דימי אפרצב, ראש המועצה המקומית קצרין: ״מאז כניסתי לקדנציה הראשונה לפני כשש שנים, חשבתי שריבונות ישראלית בגולן חייבת לקבל את סמל השלטון. לתושבים מגיע שירות בדיוק כמו שמקבלים כלל תושבי המדינה באותו הטיב והאיכות ואף מעבר לכך.

אחרי שראיתי שהממשלה מהססת מכל מיני סיבות כולל תקציביות החלטתי לחתור למגע ולהוביל תהליך מתוך תקווה שלהצלחות מתחברים בקלות רבה יותר. גייסנו את האגף לדיור ממשלתי בחשב הכללי, נבחנו מו״מ עם רשות בתי המשפט, ריכזנו תקציבים שהיו וגייסנו עוד נוספים. אני בטוח שהקמת קריית הממשלה בקצרין תביא לשדרוג משמעותי של השירות הממשלתי לתושבי הגולן ובנוסף תחזק משמעותית את כלכלת העיר והאזור״.

כתיבת תגובה