בצל המלחמה: ירידה של 40% בפרסום מודעות דרושים

בדיקת משרד העבודה בהתפתחות הביקושים בשוק העבודה לאחר פרוץ מלחמת "חרבות ברזל": ירידה של כ-40% בהיקף פרסום מודעות דרושים | היקף הגיוסים החודשי הממוצע ירד מ- 46,000 ל- 27,000 מודעות בחודש

דרושים | צילום אילוסטרציה: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

פרויקט משרד העבודה לניטור ביקושים לעובדים בשוק העבודה בישראל מאפשר מעקב חודשי שוטף אחר טרנדים של מודעות דרושים בשוק העבודה באמצעות ניטור לוחות משרות מרכזיים במשק (Alljobs, indeed.il). מעקב זה מאפשר לנו ללמוד על הביקושים מצד מעסיקים ברוב ענפי המשק.

ניטור המגמות מצביע על ירידה של כ 40% בהיקף פרסום מודעות דרושים בארבעת השבועות שאחרי פרוץ המלחמה בהשוואה להיקף פרסום מודעות הדרושים החודשי הממוצע בחודשים ינואר-ספטמבר 2023.

ברמה האיזורית רואים ירידה חדה באזור הדרום (52%) ובמרכז הארץ (48%) בירושלים (48%) ובצפון (46%) אזור ת״א (31%).

שר העבודה יואב בן צור: "עקב המלחמה, אנו מבצעים הערכות מצב תכופות, ומשקיעים בהתאם במקומות הנדרשים – רק בשבוע האחרון סיכמנו עם משרד האוצר על מתווה תמריצים למעסיקים ולעובדים בדגש על מקצועות החקלאות והבנייה, ואישרנו הבאת עובדים זרים במסלול מהיר. משרד העבודה ימשיך לייצר פתרונות כדי לוודא תפקוד מירבי של המשק בשעה זו".

מנכ"ל משרד העבודה, ישראל אוזן: "משרד העבודה אמון על שוק העבודה בישראל ומשכך תפקידנו לייצר תמונת מצב מלאה על מצב המשק. לאחר פרסום האומדן המשקי ראינו שיש חוסר של כ-760 אלף איש בכוח העבודה, כעת אנו מנתחים את איזורי הביקוש ומתחילים לייצר לכך פתרונות. המשרד יוזם ירידי תעסוקה שהחלו השבוע ומחבר עובדים למעסיקים כדי לייצב את המשק בשעה זו ככל הניתן".

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה