בקרת נזקים מההפגנות האלימות: מיליון השקלים הראשונים

ב'נתיבי ישראל' משערים את הנזק לתשתיות הכבישים מהפגנות בני העדה האתיופית בכמיליון שקלים • מידע מודיעיני שנחשף הבוקר: המפגינים התכוונו לפתוח בירי • 111 שוטרים נפצעו ביממות האחרונות, 136 מפגינים נעצרו

רכב בוער בהפגנה של העדה האתיופית, בתל אביב | צילום: אדם שולדמן, פלאש 90

עדיין לא ברור כמה נזק נגרם למשק כתוצאה מההפגנות האלימות וחסרות הפרופורציות של בני העדה האתיופית ותומכיהם אתמול ובמהלך הלילה, אבל ב'נתיבי ישראל' כבר מסכמים את הנזק שנגרם לתשתיות ומעריכים אותו בכמיליון שקלים.

עשרות צוותים של החברה פעלו הלילה להכשרת צירי התחבורה שנחסמו וניזוקו במהלך ההפגנות.

מ'נתיבי ישראל' נמסר כי "100 כלים הנדסיים בשטח עבדו כל שעות הלילה לפינוי הצירים מהוונדליזם הרב שנאמד בכמיליון שקלים. מערכת רמזורים שלמה הושחתה בצומת קסטינה שבכניסה לקריית מלאכי, לצד 11 מוקדים שבהם הצמיגים שהובערו פגעו באספלט וייצר סכנת החלקה מסכנת חיים עבור רוכבי כלי רכב דו-גלגליים.

במהלך המחאה הוצתו כלי רכב, נהפכו ניידות משטרה ונופצו שמשותיהן של עשרות מכוניות פרטיות ומשטרתיות. בין היתר המפגינים התפרעו מול תחנת המשטרה בקריית מלאכי, הפכו ניידת וניפצו שמשות של ניידות אחרות.

במהלך ההפגנות ניזוקו מיידויי אבנים 6 אמבולנסים , וניידות טיפול נמרץ של מד"א וכן 4 אופנועי חרום של מד"א. מהמשטרה נמסר כי במהלך הלילה "המשיכו מחאות אלימות על ידי אלפי מתפרעים במוקדים רבים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום, בצמתים, כבישים ראשיים, בתוך הערים ומול תחנות המשטרה".

ממד"א נמסר הבוקר כי 83 בני אדם, בהם 47 שוטרים, 9 עוברי אורח וכבאי נפצעו במהלך המהומות של בני העדה האתיופית, במהלך אתמול והלילה בצמתים מרכזיים ברחבי הארץ. בין הפצועים גם 26 מפגינים.

מצבם של 5 מהנפגעים בינוני.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר הבוקר כי בידי המשטרה מידע מודיעיני על כוונה שהייתה לפתוח בירי מצד המפגינים במהלך המחאות אמש.

מהמשטרה נמסר עוד כי מאז שלשום בלילה במהלך ההתפרעויות האלימות, נפצעו כתוצאה מתקיפת שוטרים, זריקות אבנים, ידוי חפצים ובקבוקי תבערה  111 שוטרים, מרביתם טופלו בשטח. המשטרה עצרה עד כה 136 חשודים בגין תקיפות שוטרים, ונדליזם והפרה בוטה של הסדר הציבורי.

המשטרה הבהירה הבוקר כי לא תאפשר את המשך החסימות של צירי תנועה מרכזיים ברחבי הארץ באופן שיוביל לפגיעה כה משמעותית באזרחי ישראל בכלל ובמשתמשי הדרך בפרט.

במשטרה מבהירים הבוקר: אנו קוראים למפגינים- כן למחאה לא לאלימות. נפעל בתקיפות להפסיק את האלימות תוך שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותנו, במטרה למנוע המשך פגיעה בנפש, ברכוש ובכל משתמשי הדרך על מנת להשיב את הסדר על כנו.

תגובה אחת ל: "בקרת נזקים מההפגנות האלימות: מיליון השקלים הראשונים"

  1. פשוט הזוי ! כמה החליטו שהם כועסים על המשטרה ולכן אני אמור להישאר תקוע על הכביש 3.5 שעות, מטורף ומקומם

כתיבת תגובה