בשורה: פיצוי למסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה

בשורה לדרום: בלחץ ועדת הכספים – סוכם מתווה פיצוי למסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה • יזכו להטבות כמו ענף התיירות באופן אוטומטי • ההסכמה עם רשות המסים הושגה; התקנות המלאות – יאושרו בשבוע הבא

הטילים נופלים והעסקים סובלים | אילוסטרציה: הדס פרוש, פלאש 90

על רקע האירועים בדרום, הציג יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני בשורה לבעלי האולמות והמסעדנים בפתח דיון בוועדת הכספים. לדבריו, בעקבות פועלה של הוועדה והצגת מתווה חקיקה שהציגה בדיון בשבוע שעבר, הגיעה הוועדה להסכמות עם רשות המסים, על תיקון חקיקת המשנה הקיימת, ופיצוי המסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה.

תיקון תקנות הקבע יפעל כך שיוכנסו אליהן המסעדות אולמות האירועים כמי שזכאים לפיצוי – באזור ה-0-7 עוטף עזה באופן קבוע ואוטומטי, בדומה לענפים כמו התיירות. הפיצוי יהיה גם לעניין מחזורים וגם בשל חומר גלם שהתקלקל. כמו כן בדומה להצעת החוק שהציגה ועדת הכספים – הפיצוי יינתן רטרואקטיבית ממאי 2019 כפי שניתן לתיירות ולחקלאות.

כזכור, בדיון שקיימה הוועדה בשבוע שעבר, הצהירו אנשי רשות המסים, כי אמנם ישנם עסקים מענפים אלה שנפגעו, אך אין מובהקות לדבר, ולא ניתן להפעילה פרטנית במקרה של ענפים אלה. חברי הוועדה מתחו ביקורת קשה על עמדה זו, הציגה לבקשת חברי הוועדה, יועמ"ש הוועדה, עו"ד שגית אפיק, הצעת חוק, המסדירה פיצויים עבור ענפים אלה, מטעם הוועדה. בעקבות פועלה של הוועדה, הגיעו הצדדים כאמור לסיכום בדבר פיצוי בתקנות הקיימות.

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני אמר לאחר אישור המתווה: "אנחנו מקווים שסבב הלחימה יסתיים ללא פגיעות בחיילים או אזרחים, כולנו רוצים שזה יפסק לתמיד, וכל מה שנלווה לעניין הזה. אני רוצה להודיע לגבי המסעדנים ובעלי האולמות בעוטף עזה, שעד היום היו מחוץ לכל העניין של הפיצוי שקיבלו החקלאים, עסקי התיירות וכדומה, הגעתי להסכמה עם רשות המסים שהם יביאו ונאשר תקנות בשבוע הבא".

כתיבת תגובה