בשורות טובות בניו יורק: קו הרכבת העמוס יישאר על כנו

כך הצליחו ששה מהנדסים לפתור את אחת מבעיות התחבורה הקשות • התוצאה: מחירי הדיור באזור לא יירדו • למרות הפתרון המבריק, ראש העיר עדיין מסתפק

גשר ויליאמסבורג. צילום Sullynyflhi, ויקיפדיה

שש מהנדסים מאוניברסיטאות קולומביה וקורנל פתרו בתוך פחות מחודש את בעיית הרכבת של ניו יורק.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

כזכור, כאן ב'ביזנעס' דיווחנו בחודש האחרון, על הכוונה להשבית את קו L של הרכבת בניו יורק. זאת, עקב שיפוץ מתוכנן של הגשר המחבר בין מנהטן לברוקלין, מה שהצריך סגירה מתוכננת של הגשר למשך חמשה עשר חודשים, דבר שהיה גורם שמות בתחבורה הציבורית בניו יורק, כיוון שיותר מ-250,000 אנשים נוסעים כל יום בקו L  של הרכבת הניו יורקית וכעת יצטרכו למצוא חלופות מתאימות.

בזמנו, דיווחנו ב'ביזנעס' על החלופות הנבחנות בנושא, כאשר גשר וויליאמסבורג הסתמן כאחד הפתרונות להתמודדות עם העומסים הכבדים שייווצרו. אך למעשה, נראה כי נמצא פתרון, לפיו הגשר לא ייסגר.

תוך 26 ימים, הצליחו ששת המהנדסים למצוא פתרון פרקטי עבור הגשר. זאת, על מנת שלא להגיע למצב בו הגשר נסגר. מהלך, שכאמור גרר דאגה רבה בקרב בעלי העסקים והדירות באזור, שהורידו מחירים עקב הסגירה הצפויה.

מצד שני, נדרשים קברניטי העיר לשפץ את הגשר ומסילות הרכבת בצורה שאי אפשר לדחותה. זאת, בין היתר, בשל פגיעת ההוריקן 'סנדי' לפני כשבע שנים בחוף המזרחי של ארה"ב.

Inner – Calcala

למעשה, לפי הפתרון, העבודות יבוצעו בלילות ובסופי שבוע. הטכנולגיות איתן ישתמשו כבר קיימות ברכבות תחתיות וגשרים ברחבי העולם, אלא שלצורך הפרויקט, הם ישתמשו בכמה הצעות ופטנטים ביחד, על מנת להביא את הפתרון הטוב ביותר.

בתגובה, מסר מושל ניו יורק, אנדרו קומו, כי הוא "שמח שהפתרון המוצע ימנע סגירה מוחלטת של קו הרכבת". אנדרו עצמו פנה לדיקן האוניברסיטה של אונ' קורנל, על מנת שיביא לו מקצוענים בתחום שיפתרו את הבעיה.

מה שהניע את קואמו לפעול, היא הסגירה המתוכננת של עסקים מקומיים שהיו אמורים לקרוס במידה והיו משביתים את הגשר ל-15 חודשים כמתוכנן מראש.

עם זאת, מי שפחות מתלהב מהמהלך הוא ראש עיריית ניו יורק, שעדיין מעוניין להמשיך בהליכי סגירת הגשר, לפחות עד שיהיו בטוחים במאת האחוזים שאכן נמצא פתרון יעיל לבעיית הגשר.

כך או כך, בעיות תחבורה קיימות בכל מקום, אך נראה כי בניו יורק מצליחים למצוא פתרון שמחד ייעל את שירותי התחבורה הציבורית, ומאידך לא יפגע בפעילות השוטפת שלה. בקרוב אצלנו?

Inner

כתיבת תגובה