ב-16 חודשים: כך זינקה אפל מהטריליון השני לשלישי

הרוויחה מהקורונה ומהסגרים? שוב ענקית הטכנולוגיה האמריקנית 'אפל' שוברת שיאים | נתוני החברה מלמדים על קפיצה אל מעבר לטריליון דולרים השלישי בשווי מניותיה | אנליסטים: אפל היא המנצחת הגדולה של תקופת הקורונה | החברה הייתה הראשונה שחצתה את רף הטריליון, ועתה חוצה לראשונה את רף ה-3 טריליון דולר

נקודת מכירה של אייפון | צילום: Hadrian, שאטרסטוק

לא ייאמן: בתוך 16 חודשים בלבד, מאוגוסט 2020, צמחה 'אפל', מהטריליון השני לטריליון הדולר השלישי.

שווי המניות של ענקית הטכנולוגיה האמריקנית עומד – לפי נתוניה שפורסמו, נכון לשלהי 2021 – על שלשה טריליון דולרים. אפל הייתה החברה הראשונה בעולם שעברה את סף הטריליון באוגוסט 2018, את הטריליון השני באוגוסט 2020 – ועתה היא עוברת לראשונה בעולם את רף ה-3 טריליון.

לפי אנליסטים, הצמיחה האדירה והמהירה מאוד של אפל היא בזכות היותה למעשה המנצחת הגדולה של מגפת הקורונה, כאשר זו, הפכה את משתמשי הציוד שלה לתלותיים בה יותר ויותר. ואכן, עיקר המכירות של אפל נרשמו בגזרת הסמארטפונים, הטאבלטים והמחשבים הניידים. עם זאת, חלק מהצמיחה של החברה נעוצה במכירת שירותים.

החברה ששוברת את כל השיאים שילשה עתה את שוויה מאז ההכרזה על הטריליון הראשון, ואילו בחישוב אחר, מניית החברה זינקה ב-5,800% (חמשת אלפים ושמונה מאות אחוזים!) מאז הוצג האייפון הראשון שלה, בידי סטיב ג'ובס, בשנת 2007. משנת 2000 זינקה מניית החברה ביותר מ-7,000% (שבעת אלפים אחוזים).

לפי אנליסטים כלכליים, כמו מורגן סטנלי, המלצת הקנייה של המנייה עומדת על 200 דולר (ביחס ל-164 בדצמבר), כיוון שהחברה טרם מיצתה את התקדמותה וחידושיה, כמו למשל בשוק המטאברס שאינו מתומחר במנייתה כיום.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה