ב-25 מיליון: כך נראית מנהרת האופניים הראשונה בישראל

קו הביוב הישן הפך למנהרת רכיבת אופניים חדישה | בהשקעה של 25 מיליון ₪ נחנכה בירושלים מנהרת רכיבת האופניים הראשונה בישראל, באורך 2.1 ק"מ – החמישית באורכה בעולם | המנהרה היא חלק משביל סובב ירושלים | מנהרת הכרם החדשה מחברת את השביל בין נחל רפאים לעמק מוצא | הכניסה הדרומית למנהרה מפארק רפאים, מתחת לעין לבן, והכניסה הצפונית ממוקמת בנחל עין כרם, כחצי קילומטר מצומת כרם

מנהרת כרם | צילום: אסי צרפתי

מנהרת כרם, מנהרת האופניים הראשונה והארוכה ביותר בישראל, נפתחה בטקס חגיגי במעמד שר ירושלים ומורשת, זאב אלקין, ראש העיר ירושלים, משה ליאון ואבי בלשניקוב יו"ר חברת הגיחון. את פרויקט הנגשת המנהרה, באורך של 2.1 קילומטרים, הוביל משרד ירושלים ומורשת, יחד עיריית ירושלים ובביצוע הרשות לפיתוח ירושלים. בפרויקט הושקעו כ-25 מיליון שקלים שתוקצבו על ידי משרד ירושלים ומורשת, משרד התיירות, עיריית ירושלים, תאגיד הגיחון ומפעלי טיהור וביוב ירושלים.

Inner article

 

"חניכת פרויקט מנהרת הגיחון מהווה חלק נוסף בפיתוח העיר ירושלים ובהפיכתה לעיר תיירות אטרקטיבית לכל סוגי הקהלים בארץ ובעולם כולו. המנהרה תאפשר גם למרחב הסובב את ירושלים למשוך מבקרים ובכך לחזק את היעדים התיירותיים המסורתיים של העיר. משרד ירושלים ומורשת בראשותי משקיע מאות מיליוני שקלים בכל שנה בפיתוח כלל היבטי התיירות של ירושלים וביצירת אטרקציות ומיזמים חדשניים המחברים בין עברה ההיסטורי המפואר של בירתינו הנצחית לעתידה המבטיח. אני מזמין את חובבי הרכיבה לבוא וליהנות ממסלול מודרני ומטופח לרכיבה המשקיף על נופה המיוחד של ירושלים העתיקה"

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה