גם אתם לא זיהיתם את החץ בלוגו של FED-EX? | צפו בסרטון

בפרק הרביעי בסדרת “מה עושים כשרוצים לפרסם?” נעסוק בלוגו, תעודת הזהות הוויזואלית של העסק/המוצר. איך בוחרים לוגו? מה תפקידו במיתוג ומדוע הוא חשוב הרבה יותר מטקסט? לומדים לפרסם נכון

לוגו על פס הייצור. צילום: Rawpixel.com | שאטרסטוק

בפרק הקודם עסקנו בדרך הנכונה לבחור שם לעסק. למדנו היכן נולד השם הגנרי לחטיפי הבוטנים בישראל וגילינו את חשיבות השם בחייו של כל מותג ועסק. הפעם נלמד על הלוגו, ה”סמליל” בשפת האקדמיה ללשון עברית. אותו אלמנט ויזואלי שקיומו קריטי לחייו של המותג.

הלוגו פועל מהר יותר על תת המודע ובחירתו היא תורה בפני עצמה. יש שיסתפקו באות הראשונה של שם המותג, אחרים בטקסט בלבד, אך ברוב המקרים, כשמו כן הוא: סמליל מלשון סמל. הוא אמור לסמל את ערכי היסוד של המותג.

כך למשל, ‘גוגל’ בחרה בסמל מאוד פשוט המורכב מאותיות. אך אותיות אלו מסמלות את העובדה שהיא ענקית המידע הגדולה ביותר בעולם. איך? באמצעות שימוש בצבעי היסוד בטבע. אותם צבעים שיוצרים את כל הצבעים הקיימים בעולם.

פדקס, חברת השילוח הבינלאומית, השתמשה גם היא באותיות שמה, אך הטמינה בתוכן חץ קדימה המשקף את המהירות ואת ליבת עסקיה. אפל נגסה בתפוח ולא בכדי. הלוגו אמור לקבע את המותג בתת המודע של הצרכנים הפוטנציאליים. מכאן נובעת חשיבותו הרבה. כך תעשו זאת נכון.

ono-side
ono-inner

כתיבת תגובה