גם שני מיליארד זה משהו, ההשקעה ב- WeWork נחתכת

דיווחים על נסיגה חלקית של סופטבנק מההשקעה ב-WeWork הישראלית • הסכום הראשוני נע בין 15 ל-20 מיליארד דולר, אך כעת נראה כי היקף ההשקעה יקטן בהרבה • האם כבר בשבוע הבא נראה את העסקה יוצאת לפועל?

וויוורק. מעצמת חללי העבודה המשותפים | צילום: shutterstock

דיווחים ב"פייננשל טיימס" על כך חברת סופטבנק חותכת את ההשקעה שלה בחברת ווי וורק הישראלית, מ-16 מיליארד דולר, לסכום של כשני מיליארד דולר.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

כזכור, ב'ביזנעס' דווח לאחרונה כי סופטבנק מנהלת מגעים מתקדמים להשקעה בהיקף של בין 15 ל-20 מיליארד דולר בוויוורק ולהפוך הלכה למעשה לבעלת השליטה בחברת הסטארט-אפ הישראלית.

ככל הנראה, משקיעים מרכזיים נרתעו מההשקעה הגדולה המתוכננת, ובשל כך נאלץ המנכ"ל למצוא חלופה, בשל מגבלות פיננסיות שלא אפשרו לו להשקיע סכום כה גדול בחברה הישראלית.

Inner

למעשה, סופטבנק כבר השקיעה סכום של למעלה משני מיליארד דולר ב-WeWork, ולפי התכנון גם הייתה אמורה להפוך לבעלת השליטה המחזיקה ברוב מניות החברה. אך כעת, כאמור, מחליטה החברה לחתוך באופן ניכר את השקעתה.

חברת ווי וורק זקוקה למשקיע או לתזרים מזומנים שיגיע מהיכן שהוא. זאת, לאחר שלמרות הרווחים הגדולים שלה, ההוצאות היו יותר מההכנסות והיא רשמה הפסד של למעלה ממיליארד שקלים ב-2018

Inner

כתיבת תגובה