דו"ח נת"מ: מגמת השכירות למשרדים בירושלים – בעלייה

דו"ח נת"מ מגלה: תמורות בשוק המשרדים בירושלים | על פי נתוני נת"מ, באזור ירושלים רושמים בחציון הנוכחי עליות מחירים מתונות של דמי שכירות ומנגד האטה קלה בשעורי האכלוס לאחר מספר שנים של יציבות | "התמורות שעובר שוק המשרדים בירושלים יביאו להתאוששות בשיעורי האכלוס בחציונים הקרובים, בעיקר בשל הקמה של בנייני משרדים חדשים" אומרים יזמי מגדלי משרדים

מגדלי עתיד ירושלים | הדמיה:3DIVISION

חברות ההייטק, שהן הקטר של שוק הנדל"ן המניב, חוו בשנה האחרונה שנה יוצאת דופן מבחינת נפח גיוסי השקעות ושברו שיאים בהנפקות. ובאם מגמה זו תימשך, צופים בנת"מ המספקת שירותי נדל"ן מגוונים למגזר העסקי, כי תימשך מגמת העלייה בשיעורי האכלוס ובדמי השכירות המבוקשים כפי שהיה טרום משבר הקורונה.

גם הרשות לפיתוח ירושלים מכירה את המגמה ופתחה לאחרונה בקמפיין להבאת חברות הייטק וביוטק לעיר באמצעות פרויקט ייחודי שלהם – JNEXT, במסגרתו הרשות מציע תמריצים רבים לחברות הייטק שיבחרו לקבוע את משכנם בעיר. וכבר כיום ניתן לראות את אותותיו של הפרויקט ברחובות הבירה.

בתוך כך, פרסמו בנת"מ את הדו"ח החצי שנתי שלה הכולל נתונים על שוק הנדל"ן המניב לחציון הראשון של 2021. ומהשוואה לדו"ח הקודם ולנתוני החציון השני של 2020, עולה כי כאמור השפעת מגפת הקורונה מאחורינו ברוב אזורי התעסוקה.

על פי נתוני נת"מ, באזור ירושלים רושמים בחציון הנוכחי עליות מחירים מתונות של דמי שכירות ומנגד האטה קלה בשעורי האכלוס לאחר מספר שנים של יציבות. "הירידה בשעורי האכלוס נובעת בעיקר כתוצאה של בניה חדשה של בנייני משרדים באזורים שונים של העיר", מציינים בנת"מ.

דמי השכירות בשוק המשרדים נמצאים במגמת עלייה ומציגים עליה קלה של 2.60%, וממוצע של 86.21 ₪ למ"ר בבניינים Class A.

אור בן צבי קליין סמנכ"ל הנכסים בקבוצת נת"מ אמר עם פרסום הנתונים: "אנו צופים כי שוק המשרדים בירושלים יישאר יציב ועם סיום בנייתם של צירי תנועה מרכזיים דוגמת הרכבת הקלה – הקו הירוק, וכבישים חדשים, במוקדי הכניסה לעיר ובתוכה, אנו צפויים לראות התאוששות באזורי התעסוקה השונים והתייצבות בשיעורי האכלוס בחציונים הקרובים".

גבעת שאול משנה את פניה

בצל מגמה זו, הזרקור מופנה אל גבעת שאול, אחד האזורים המתחדשים והבולטים בשנים הקרובות. גבעת שאול, שהוא מאזורי התעסוקה הוותיקים בעיר וככזה מרכז בין היתר את רוב משרדי הממשלה ומוסדות השלטון הגדולים, דוגמת משרד האוצר, המשרד להגנת הסביבה, משרד החינוך, הביטוח הלאומי, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בית הדין לעבודה ולענייני משפחה, ועוד. התוכנית לפיתוח גבעת שאול נעשתה במסגרת האסטרטגיה העירונית לפיתוח אזורי תעסוקה להייטק ותעשיה מתקדמת, משרדים, משרדי ממשלה, תיירות, תרבות ועוד, במתחמים ותיקים וחדשים.

870/135 ליינר ארטקל

אחד הפרויקטים המרכזיים המתוכנן בימים אלה באזור זה, הוא פרויקט מגדלי עתיד המאורגן על ידי קבוצת סופרין וקבוצת וייס. לדברי צחי סופרין, בעל שליטה וסגן יו"ר קבוצת 'סופרין' המארגנת את הפרויקט: "נראה כי שוק המשרדים בירושלים עבר את מגפת הקורונה בהצלחה ועם חזרת העובדים לשוק העבודה הוא ממשיך להתחזק. אנו רואים לאחרונה שינוי במגמת הביקושים בעיר. אם בעבר מי שפנה בעיקר לשכור או לרכוש משרד היו חברות ממשלתיות או משתמשים קטנים שעבדו מביתם או מבית מלאכה ישן באחד מאזורי התעשייה בעיר וביקשו להתחדש, כעת יש עניין רב באזורי התעסוקה בירושלים, מצד חברות פרטיות בתחום ההייטק ומדעי החיים וכן משרדים גדולים של עורכי דין ורואי חשבון. זאת, בזכות התמורה שמציעה ירושלים לחברות אלה והעוגנים הבולטים שיש בעיר כגון: האוניברסיטה העברית ובתי החולים הדסה עין כרם והר הצופים, כמו גם משרדי הממשלה הרבים המספקים שירותים לחברות אילו והקרבה אליהם היא ללא ספק יתרון בולט".

כתיבת תגובה