דור 5: פלאפון, פרטנר והוט מובייל יקבלו מענק של 148 מיליון ש'

פלאפון, פרטנר והוט מובייל זכאיות למענק בסכום כולל של 148 מיליון שקל באוקטובר 2022 בשל פרישת טכנולוגיית דור 5 | במכרז שפורסם היה על חברות התקשורת לעמוד בתנאי התמריץ, שהציב המשרד להקים ולהפעיל 250 אתרים בתדר 3800-3500 מה"ץ לטובת שירות דור 5 וברוחב פס מינימלי של 60 מה"ץ ברשת או ברשת משותפת, לטובת אספקת שירות דור 5 – לפני מועד הסיום ביוני 2022

לוגו פלאפון (צילומסך מאתר החברה) פרטנר והוט מובייל

משרד התקשורת בשיתוף עם משרד האוצר ממשיכים לקדם את פרישת והפעלת טכנולוגיית הדור החמישי ברשתות הסלולר בישראל, אשר יאפשרו אספקת שירותי סלולר רחבי פס, שתוביל להתפתחותם של יישומים חדשים במגזרים שונים בתעשייה.

במכרז שפורסם היה על חברות התקשורת לעמוד בתנאי התמריץ, שהציב המשרד להקים ולהפעיל 250 אתרים בתדר 3800-3500 מה"ץ לטובת שירות דור 5 וברוחב פס מינימלי של 60 מה"ץ ברשת או ברשת משותפת, לטובת אספקת שירות דור 5 וכל זה לפני מועד הסיום ביוני 2022.

לאחר בחינה של הגורמים המקצועיים במשרד, לבדיקה בעמידת תנאי הזכאות, שכללה בדיקות מעמיקות ונרחבות, במוקדי הבקרה של חברות התקשורת ובמוקדי שידור הפזורים בשטח, החברות פלאפון, פרטנר והוט מובייל זכאיות למענק בסכום כולל של 148 מיליון שקל באוקטובר 2022 בשל פרישת טכנולוגיית דור 5.

"המשרד ימשיך לפעול לקידום הטכנולוגיות החדשות ותשתיות התקשורת הניידות בישראל לרווחת הציבור וזאת נוכח הצורך במתן מענה לצרכים הגדלים של התקשורת הסלולרית בישראל והביקוש הגובר לתקשורת נתונים בפס רחב", נאמר בהודעת המשרד.

שר התקשורת, יועז הנדל: "לאחר שהבטחנו לפרוש סיבים אופטיים ברחבי ישראל והפכנו להיות המובילים בעולם, השלב הבא הוא פרישה של טכנולוגיית דור 5. אנחנו נותנים תמריצים במסגרת מכרז התדרים של דור 5 וזאת לאחר שחברות התקשורת ביצעו את השלב הראשון בהשקעות הנדרשות ברשתות הסלולריות, הקימו את התשתיות לטכנולוגיית דור 5, הקימו אנטנות ועמדו בתנאים שקבע המשרד לזכאות למענק בפרישת דור 5. כניסת הטכנולוגיה החדשה של דור 5 תוביל למהפכה הדיגיטלית החכמה, תייצר מנועי צמיחה שישפיעו על כל מרקם החיים – קירוב הפריפריה למרכז, תעשייה מתקדמת, בתים חכמים, ערים חכמות, רפואה חכמה, חינוך, רכבים אוטונומיים, והצעד שאנחנו עושים היום יאיץ את התהליך הזה".

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "אני שמחה לברך את החברות שעמדו ביעדי המשרד וזוכות במענק לפרישת דור 5 שיוביל את ישראל קדימה. מגוון הפוטנציאל של הטכנולוגיה החדשנית של הדור החמישי תאפשר לחברות הסלולר להאיץ את מהירות ואיכות הגלישה הסלולרית ולהרחיב משמעותית את שירותיהן – מהצרכנות הפרטית ועד לעסקים קטנים וגדולים שכמהים לטכנולוגיה חדשנית, שתשפיע לטובה על כל תחומי החיים בישראל".

כתיבת תגובה