דיווח: במרכז המחלוקת בין 'אושר עד' ל'אייפקס' – קרב השליטה

מייסדי 'אושר עד' ביקשו להמשיך ולשלוט בניהול הרשת והמו"מ לעיסקת המיליארד של רשת הקמעונות נקלע למבוי סתום • 'אושר עד': "לא היה ולא נברא"

'אושר עד' | צילום: סרז' אטל, פלאש 90

עסקת המיליארד בין אושר עד לבין קרן אייפקס תקועה – כך דיווח 'דה מרקר', וקרן 'אייפקס'-ישראל, לא מצליחה להגיע להסכמות עם שלושת בעלי רשת הקמעונות החרדית אברהם משה מרגלית, אריה בוים ויהודה לנידאו. עתה, ככל הנראה, המגעים (אם אכן היו כאלה, וסביר להניח שהיו, למרות ההכחשות הגורפות מצד 'אושר עד') הגיעו למבוי סתום.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

technion-box

הרקע למחלוקת, לפי הדיווח, היא שאלת השליטה. בעוד המייסדים החרדים ביקשו להישאר בעלי השליטה (בעלות של מעל 50%) לאחר העסקה עם 'אייפקס', הקרן בראשות זהבית כהן סירבה להמשיך בעסקה כל עוד אינה שולטת בפעילות הרשת.

בתגובה המצטטת בידיעה את 'סביבת אושר עד' נאמר כי מעולם לא הייתה עסקה או מו"מ עם אייפקס, ובקרן עצמה בחרו שלא להגיב לידיעה.

כזכור, לפני שבוע דיווח 'ביזנעס' כי רשת הקמעונאות החרדית 'אושר עד' מקיימת מו"מ מתקדם עם קרן ההשקעות אייפקס לרכישת 50% ממניות הרשת, לפי שווי של כמיליארד שקלים לרשת – לא כולל מזומנים בהיקף של מאות מיליוני שקלים שבקופת החברה.

הרשת מונה 19 סניפים, מהם 18 בישראל ואחד בברוקלין שבניו יורק תחת המותג בינגו, ולפי הדיווח ב'כלכליסט' עלה כי השלשה ימשיכו לנהל את הרשת גם לאחר העסקה. בנוסף, לפי הדיווחים הייתה אמורה הרשת להשיק שני סניפים נוספים בארה"ב, אחד מהם בניו ג'רזי.

לו האקזיט אכן היה יוצא לפועל, דובר על שווי של 1-0.9 מיליארד שקל כשקרן אייפקס תשלם כ־500-450 מיליון שקל עבור 50% ממניות הרשת.

נזכיר כי כבר כשנשאל אברהם משה מרגלית, ממייסדי הרשת, על נכונות הדיווח, הכחיש את הדברים ואמר כי מדובר ב"שטויות".

side
Technion – inner

כתיבת תגובה