האפליקצייה יוצאת לדרך, החרדים ישלמו יותר

זה קורה בעוד שבועיים: יישומון הרב-פס בסמארטפון יוצא לדרך אך הפערים בתשלום בין הרב-קו ליישומון – מקוממים • ח"כ ינון אזולאי לשרת התחבורה מירי רגב: מנעי אפליית מחירים בתחבורה הציבורית כלפי אוכלוסיות מוחלשות

תחנת אוטובוס בבני ברק | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

לאחר מס' דחיות, הודיע משרד התחבורה כי כפי שחשף 'ביזנעס', החל מיום 15.12.20 יתאפשר תשלום בתחבורה הציבורית באמצעות יישומון (אפליקציה) "רב-פס" בסאמרטפון לצד כרטיס הרב-קו המוכר. דא עקא, שישנם פערים של עד מאות אחוזים בין התשלום ברב-קו ותשלום ביישומון.

במשרד התחבורה אמנם הסבירו כי הנוסע יכול לבחור לשלם ביישומון או ברב-קו ולתכנן את המסלול הזול ביותר עבורו, אך בחירה זו לא תתאפשר עבור חלקים נרחבים באוכלוסייה, במקרים רבים אוכלוסיות מוחלשות, שישלמו הרבה יותר.

250/200 סייד בר + קובייה

במכתב ששיגר היום (ד) ח"כ ינון אזולאי לשרת התחבורה מירי רגב כותב אזולאי כי יישומון "רב פס" – פוגע ומדיר אוכלוסיות מוחלשות, ודורש משרת התחבורה שאליה פנה במכתב ופירט את השתלשלות הדברים, להחיל את התעריף המוזל גם על הרב-קו.

"המשרד מתעלם בכך מהעובדה כי שימוש ביישומון מדיר אוכלוסיות רבות שאינם משתמשים בסמארטפון או בכרטיס אשראי, בהם חרדים, קשישים, ילדים, מוגבלי חשבון בנק ועוד… שהפתרון היחיד עבורם הוא לשלם באמצעות רב-קו ובמחירים שהותאמו לו – גם אם הוא יקר משמעותית", מציין אזולאי.

לסיכום כותב ח"כ אזולאי, "לאור האמור לעיל, מן הראוי שהשרה תאפשר החלת התעריפים הנמוכים גם באמצעות הרב קו. כרטיס הרב קו הוא אמצעי תיקוף שהוכיח את עצמו בארץ ובעולם. מאות אלפי נוסעים בתחבורה הציבורית מחזיקים בכרטיס הרב קו. הטכנולוגיה קיימת ואפשר מבחינה טכנית להחיל את התעריפים החדשים גם ברב קו. זה רק עניין של החלטה".

Inner 620/130

כתיבת תגובה