הדיור הציבורי: גידול של מאות אחוזים בקצב רכישת הדירות

600 מיליון ש"ח מומשו לרכישת דירות לממתינים לדיור ציבורי | גידול של כ-785% לעומת התקופה המקבילה אשתקד | בנוסף, כ-230 מיליון ש"ח מושקעים בתחזוקה, שיפוץ וחיזוק מבנים ועוד | בתחום הסיוע בשכר דירה הניתן לכ-190 אלף משקי בית חל גידול של כ- 10%

פרויקט שיקום ושיפוץ מבני דיור ציבורי | צילום אילוסטרציה: לע"מ

בכינוס הנהלת משרד הבינוי והשיכון והדרגים המקצועיים, כחלק מישיבות ההנהלה השוטפות, עלתה תמונת המצב העדכנית של הפעלת תקציב המשרד לשנת 2023, לצד הצגת ההיערכות לקראת השנה החדשה וסגירת שנת התקציב.

במהלך הישיבה הוצגו בין היתר בפני שר הבינוי והשיכון יצחק גולדנופף, קידום קבלת התקציבים, עליהם סיכם השר עם משרד האוצר בעת אישור תקציב המדינה, וכן תכנית להפעלת תקציבים במגוון תחומי הפעילות של המשרד.

בתחום הבנייה החדשה הוקצו תקציבים בהיקף של כ-600 מיליון ש"ח לטובת הגדלת ההיצע של יחידות דיור, בדגש על הפריפריה. בנוסף לכ-230 מיליון ש"ח שמושקעים בדיור הציבורי לטובת תחזוקה, שיפוץ וחיזוק מבנים של דירות הדיור הציבורי ועוד.

השר גולדקנופף עודכן במהלך הישיבה כי היקף הפעלת התשלומים של המשרד עלה בכ-20% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.היקף התשלומים בתקציב הפיתוח של המשרד, הכולל את תחומי הבניה החדשה, הדיור הציבורי והמרקם הותיק עלה בכ-30%, וכלל תשלומים של מעל 3.5 מיליארד ₪ מתחילת השנה, מתוכם 600 מיליון ש"ח לרכישת דירות לממתינים לדיור ציבורי המשקפים גידול של כ-785% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, בתחום הסיוע בשכר דירה הניתן לכ-190 אלף משקי בית חל גידול של כ- 10%.

לאחר קבלת כל הנתונים מאת גורמי המקצוע במשרד, הנחה שר הבינוי והשיכון להאיץ בצורה מידית, כבר לאחר תקופת החגים את הפעילות להשלמת שנת התקציב, ולנצלו בצורה המיטבית ביותר.

בסיום הישיבה, ברך השר גולדקנופף את חברות וחברי ההנהלה, על עבודתם המסורה לטובת כלל אזרחי ישראל במהלך השנה החולפת, וציין לשבח את העובדה כי בדו"ח מבקר המדינה האחרון, משרד הבינוי והשיכון נמצא בתחתית רשימת תלונות הציבור.

כתיבת תגובה