הדרגות במעונות: ההורים החרדים עדיין משלמים אלפי שקלים בחודש

למרות שכבר לפני שלושה חודשים ביטל בג”ץ את גזירת המעונות לשנה זו, ההורים טרם קיבלו את הדירוג ונאלצות לשלם אלפי שקלים בחודש שלא כדין | שרת הכלכלה הבטיחה לח”כ יעקב אשר לתגבר את הצוותים העוסקים בעדכון הדרגות

מעונות יום | אילוסטרציה: veryulissa, שאטרסטוק

יותר משלשה חודשים חלפו מאז קבע בית המשפט העליון כי גזירת המעונות שהשית שר האוצר אביגדור ליברמן על ראשי משפחות האברכים תידחה לשנה הבאה – וכי השנה עדיין יקבעו את הדרגות כפי שהיה נהוג בשנים קודמות, כלומר מתן סבסוד גם למשפחות שרק האם עובדת ואילו האבא לומד – אך בפועל, כך מתברר, אלפי משפחות המשיכו לשלם את הסכומים המלאים.

זאת, בשל בעיות בירוקרטיות שגרמו לכך שטרם טיפלו בבקשותיהם ובקביעת הדרגה המגיעה להן, כאשר עם קבלתה – אמורות המשפחות לקבל החזר כספי רטרואקטיבי על אלפי השקלים ששילמו במשך חודשים רבים.

250/200 סייד בר + קובייה

בינתיים, הן נאלצות לשלם מכיסן סכומי כסף גבוהים בכל חודש. ח”כ יעקב אשר פנה היום (שני) אל שרת הכלכלה אורנה ברביבאי בדרישה להסדרת הדרגה עבור אותן משפחות, עוד לפני חג הפסח.

בעקבות זאת, בהוראת השרה, העביר משרד הכלכלה הנחיה לחברה העוסקת בקביעת הדרגות לתגבר את הצוותים כדי להצליח לקבוע דרגות למספר גבוה ככל הניתן של משפחות, והעברת כספי ההחזר עוד לפני חג הפסח ככל שניתן.

בלשכת ח”כ אשר הבטיחו להמשיך ולעקוב.

מומלץ עבורך

2 תגובות ל: "הדרגות במעונות: ההורים החרדים עדיין משלמים אלפי שקלים בחודש"

  1. אני אברך, ועדיין משלם הכל, חודשים הם דוחים אותנו, תודה לשר אשר, כל הכבוד

  2. גם אני משלם מלא לצערי רק בגלל טופס טפשי שלא שלחתי שהוא מאומת ממילא על ידי טופס אחר. אין להם רחמים. גם המענה הטלפוני לא פעיל נסו וחייגו בשעות היום *2969 והקישו 2 והשיחה תתנתק. או רשע או פשע.

כתיבת תגובה