“החבילה שלך הגיעה”: גל התחזות לדואר ישראל וחברות שילוח

מגוון הונאות פישינג מתחזות לשירותי דואר ומנסות לדלות פרטי אשראי • ההתחזות לדואר ישראל מובילה בשבועות האחרונים ומופיעה בגרסאות שונות • כך מנצלים גורמים עבריינים את תקופת קדחת הקניות של ערב פסח כדי להונות את המזמינים ביגוד לקיץ

איסוף חבילות בדואר ישראל | צילום: נועם רבקין, פלאש 90

טרנד הפישינג החדש: הודעות התחזות לדואר ישראל ולחברות שליחויות המבשרות על חבילות שהגיעו ומוכנות לאיסוף.

מחקר של חברת אבטחת המידע ESET מצא כי 61% מהצרכנים ברחבי העולם הצהירו כי הם קונים ברשת לעתים קרובות יותר מאשר לפני פרוץ נגיף הקורונה.

250/200 סייד בר + קובייה

עברייני הרשת מודעים לכך, וכעת ממקדים את המאמצים שלהם בניסיונות התחזות לשירותי דואר וחבילות שהגיעו לארץ.

ההודעות הפופולריות ביותר לאחרונה הודעות התחזות לדואר ישראל, הכוללות את לוגו החברה, ועדכון על חבילה שזמינה לאיסוף. כדי לתת אמינות להודעה, מצוין לכאורה מספר חבילה.

החבילה הגיעה | ההודעה המזויפת

ויש גם סוג נוסף של הודעת התחזות, אף היא עושה שימוש בפלטפורמות המוכרות והאמינות של דואר ישראל:

גרסה נוספת של ההתחזות לדואר ישראל

 על מקבל ההודעה לאשר תשלום של עלויות המשלוח באמצעות הקלקה על כפתור “אשר תשלום”

עמוד זדוני להזנת פרטי אשראי

לאחר שהקליקו לאישור תשלום, מגיעים הנמענים לעמוד זדוני, המיועד להזנת פרטי התשלום ובו יש למלא את תעודת הזהות, שם, מספר כרטיס, תוקף ושלוש ספרות.

הודעה נוספת אשר הופצה בתקופה האחרונה, עובדת באופן דומה, ומתחזה לחברת המשלוחים DHL, כאשר המטרה הינה אותה מטרה – השגת פרטי כרטיס האשראי של הנמענים.

ניסיון התחזות עם חברת DHL

870/135 ליינר ארטקל

בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מוסרים כי: “ללא ספק ההאקרים נהיו מתוחכמים יותר. מאחורי כל ניסיון הונאה ישנה חשיבה כיצד לגרום לה להיות הכי מעניינת, מפתה ואמינה. חשוב להיות מודעים לניסיונות הללו ולא להזין פרטי אשראי, במיוחד כאשר הבקשה הגיעה אליכם, ולא פועל יוצא של פעולה שאתם בעצמכם יזמתם.

במידה וקיים ספק שאולי באמת מדובר בחבילה אשר מיועדת לכם, תמיד תוכלו ליצור קשר עם הדואר או הספק ממנו קיבלתם לכאורה את הפניה ולבדוק באופן יזום”.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "“החבילה שלך הגיעה”: גל התחזות לדואר ישראל וחברות שילוח"

  1. לפני מס’ חודשים קיבלתי הודעות כאלה ושלחתי מייד לרשות הדואר … ולגורמים ב”סייבר”… קיבלתי תשובות זה לו אצלי .. זה אצלו.. וכו’… בדיחה

כתיבת תגובה