פרויקט הרכבל לכותל המערבי אושר בקבינט הדיור

קבינט הדיור אישר היום את פרויקט הרכבל בירושלים • לפני כ-5 חודשים אישרה הות”ל את תכנית הרכבל לכותל שיזם משרד התיירות • הממשלה אישרה בשבוע שעבר את הפרויקט, בכפוף להחלטת הקבינט • הרכבל יוכל להסיע כ-3,000 איש בשעה, בתוך 4.5 דקות לכל כיוון

תחנה A של הרכבל העתידי הצפוי | הדמיה: הרשות לפיתוח ירושלים

קבינט הדיור אישר היום את פרויקט הרכבל בירושלים. זאת, לאחר שלפני כ-5 חודשים הועדה לתשתיות לאומיות (ות”ל) אשרה את תכנית הרכבל לכותל המכונה תת”ל 88, שיזם משרד התיירות ואחרי שהממשלה אישרה בשבוע שעבר את הפרויקט, בכפוף להחלטת הקבינט.

התכנית מציעה פתרון אמתי לבעיית הנגישות הקשה לאגן הדרומי-מזרחי של העיר העתיקה (אזור הכותל, שער האשפות, עיר דוד), ותיתן מענה למטיילים, לתושבים ולתיירים.

250/200 סייד בר + קובייה

ההערכה היא, שבממוצע מבקרים בעיר העתיקה וסביבתה הקרובה כ-135,000 מבקרים בשבוע, מתוכם כ-24,000 תיירים, אומדן שגדל מדי שנה. מערכת הרכבל המוצעת עשויה להוות אמצעי תחבורה יעיל עבור המבקרים, שכן היא תספק קיבולת של כ-3,000 נוסעים לשעה לכיוון, ב-73 קרוניות של 10 נוסעים הנעות ברצף לשני הכיוונים, בזמן נסיעה של כ-4.5 דקות לכיוון. זאת, באמצעות 3 מקטעים.

התוואי הכולל של הרכבל הינו 1.4 ק”מ. המטרה העיקרית ליישום פרויקט הרכבל לאזור הכותל והאגן הדרומי של העיר העתיקה, היא לאפשר את שיפור הנגישות לעיר העתיקה – וכתוצאה מכך, להקל באופן משמעותי על הגודש התנועתי הבלתי נסבל הקיים היום בשגרה, וקל וחומר בימי חג ומועד. יחד עם זאת, הרכבל אינו מהווה הפתרון היחיד שייתן מענה לעומס התחבורתי באזור, והוא חלק ממערך כולל של פתרונות משולבים שיזינו את הרכבל ויפחיתו את תנועת כלי הרכב באזור.

Inner article

ראש העיר ירושלים משה לאון אמר כי  “הרכבל יאפשר למיליוני המבקרים בכותל המערבי להגיע בדקות ספורות ממרכז העיר, ולחוות את יופייה של בירת ישראל גם מלמעלה. התושבים והתיירים המגיעים לאורך כל ימות השנה לכותל ולעיר העתיקה יוכל ליהנות מנסיעה ברכבל ומשם לסייר בכל רחבי העיר העתיקה. הדבר יגביר את הנגישות, יעניק חוויה מיוחדת והנאה לתושבים ולמבקרים בעיר. לצד זה, מדובר באטרקציה תיירותית חדשנית וייחודית”.

עם זאת, לפרויקט הרכבל בירושלים מתנגדים רבים ואלה אף הקימו את “הקואליציה לשמירה על אגן העיר העתיקה”.

שר האוצר, משה כחלון: “הכותל כיום אינו נגיש מספיק לכלל הציבור. אלפיים שנה חיכינו לכותל המערבי, ולא יתכן שבגלל עומסי תנועה רבבות ימנעו מלהגיע לכותל כדי להתפלל, לטייל ולהשתתף בטקסים צבאיים ולאומיים. הרכבל ינגיש את הכותל לאותם המונים שרוצים להגיע כיום לכותל ופשוט לא יכולים. מדובר כאן על פרויקט לאומי שהוא מעבר לתשתית תחבורתית ותיירות, אלא פרויקט חברתי שינגיש את הכותל לכל מי שרק רוצה להגיע”.

השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת, זאב אלקין: ״אני שמח שהצלחנו היום לעבור עוד שלב חשוב בקידום תוכנית הרכבל לעיר העתיקה. מדובר בפרויקט אסטרטגי לקידום התיירות באגן העיר העתיקה בירושלים, ושלב אחרי שלב אנחנו הופכים חזון למציאות חדשה, ובקרוב הדרך אל הכותל המערבי ולאתרים חשובים אחרים בירושלים העתיקה יהיו נגישים יותר״.

מומלץ עבורך

תגובה אחת ל: "פרויקט הרכבל לכותל המערבי אושר בקבינט הדיור"

  1. בושה למדינת ישראל שסדר העדיפויות שלה הוא עקום. בקרוב תהיה עוד מחלוקת עם החילוניים שידרשו להפעיל את הצעצוע הטיפשי הזה גם בשבת.
    מעניין מה חושבים חכמי הדור על מעבר הרכבל המשוקץ הזה מעל בתי קברות.

כתיבת תגובה