היי דרומה: קטע נוסף מכביש 6 ייפתח מחר

175 קילומטרים– מצפון לדרום – זה המרחק אותו יוכלו הנהגים לגמוע, ללא רמזורים, בכביש חוצה ישראל – עם פתיחת הקטע החדש מלהבים ועד רהט שבנגב

צילום: יח''צ

בשורה טובה לתושבי הדרום ולאורחיהם: ממחר בלילה, יום שלישי אור לכ”ז באדר ב’ תשע”ו (הלילה שבין 5 ל-6 באפריל 2016) יפתח לתנועה קטע נוסף של כביש 6 דרום, מלהבים ועד רהט, במסגרת הארכת כביש חוצה ישראל  דרומה – כך הודיע היום שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

לפני כחודש נפתח לתנועה מחלף דבירה, שהחליף את צומת דבירה הקיים, וביטל את הרמזור המוצב בו. המחלף חיבר את כביש 325, המוביל לדבירה וללהב, לכביש 6 החדש, ומאפשר מעתה נסיעה ישירה ומהירה ללא רמזורים. הקטע החדש

box

יחבר את כביש 31 לכביש 40. עלות שני הקטעים של כביש חוצה ישראל, כולל המחלף, נאמדת בכ-250 מיליון שקלים.

על פי תחזיות משרד התחבורה וחברת כביש חוצה ישראל, שביצעה את הפרויקט, עם פתיחת קטע הכביש החדש של כביש 6, צפוי העומס במחלף להבים, לפחות בעשרות אחוזים.

משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל, בראשות המנכ”ל ראובן לבאון, מקדמים בימים אלה את המשך סלילתו של כביש 6 דרומה עד לצומת שוקת. לדברי השר כץ, הארכת כביש 6 דרומה מבוצעת במסגרת תכנית נתיבי ישראל, שנועדה לחבר את הנגב והגליל למרכז הארץ, באמצעות רשת מהירה ומתקדמת של כבישים ומסילות ברזל.

כביש 6 חוצה ישראל מתחיל כיום ממחלף עין תות שבצפון ומסתיים במחלף מאחז שבדרום. במחלף תל קשיש שבצפון מתפצל הכביש לשתי זרועות, האחת לכיוון מחלף סומך והגליל המערבי, והשנייה לכיוון מחלף המוביל ואצבע הגליל.

שר התחבורה ציין משרד התחבורה וחברת חוצה ישראל מקדמים, את המשך סלילתו של כביש 6 צפון, מצומת יקנעם ועד צומת סומך, בעלות של שניים וחצי מיליארד שקלים. הזכיין התחייב להשלים את סלילת הכביש בתוך פחות משלוש וחצי שנים.

חשוב לציין כי כל הקטע של כביש שש מצומת שורק דרומה – לשני הכיוונים – אינו כרוך בנסיעה. זאת, בניגוד לקטע משורק צפונה, הכרוך בתשלום ומונע ממיעוטי יכולת לעשות שימוש בכביש המהיר, למרות הזמן שהוא חוסך.

הבשורה על הכביש, זמן קצר לפני חג הפסח, מן הסתם תסייע לרבים לנסוע דרומה – ולתושבי הדרום אל המרכז – במסגרת טיולי חול-המועד.

 

 

 

 

 

side
inner

כתיבת תגובה