היקף פעילות החברה הכלכלית בית שמש צמח פי 7

דוחות החברה הכלכלית העירונית בית שמש לשנת 2020 אושרו • למרות שנת הקורונה: היקף הפעילות הורחב פי 7 בשנת 2020 • החברה הכלכלית ביצעה בשנה האחרונה פרויקטים בהיקף של 73 מיליון ש”ח בעלות של 71 מיליון ש”ח • הרווח הגולמי של החברה עומד בס”ה על 1.9 מיליון ש”ח

עשרות מבני ציבור בבנייה. עבודות פיתוח בשכונת רמת אברהם | צילום: החברה הכלכלית בית שמש

החברה הכלכלית העירונית בית שמש מסכמת שנת קורונה: היקף הפעילות הורחב פי 7 בשנת 2020. עשרות פרויקטים בביצוע, עשרות כיתות ומבנים חדשים, 2 מועדוני נוער לעיר הוותיקה, מעונות יום, מקוואות ופיתוח אזורי תעשייה. חברי מועצת המנהלים של החברה התכנסו השבוע לאישור דוחות החברה לשנת 2020. הישיבה התקיימה במשרדי החברה ובהשתתפות יו”ר הדירקטוריון ראש העיר ד”ר עליזה בלוך, ממונה החברה הכלכלית  אברהם פרנקל, מנכ”ל החברה עו”ד זאב לכוביצקי וחברי מועצת המנהלים.

מנכ”ל החברה עו”ד זאב לכוביצקי סקר בפני המשתתפים את הדו”חות הכספיים של החברה הכלכלית מהם עולה כי בשנה החולפת הרחיבה החברה את היקף פעילותה פי 7 מהשנה הקודמת. “הנתון מתבטא בפרויקטים חדשים, הכנסות, פיתוח, פיקוח ועוד מקורות הכנסה ומדובר בנתון מדהים ומרגש בפרט כשמדובר בשנת קורונה בה העולם עצר מלכת והגענו להישג הזה בזכות עבודה קשה של צוות איכותי שעושה עבודת קודש למען העיר בית שמש ואני מודה לראש העיר על הגיבוי והאמון הרב”, אמר מנכ”ל החברה בדברי הפתיחה.

250/200 סייד בר + קובייה

יו”ר החברה הכלכלית, רה”ע ד”ר עליזה בלוך: “החברה הכלכלית היא הזרוע הביצועית המשמעותית של עיריית בית שמש ואני שמחה שבשנה האחרונה היא נמצאת בצמיחה אדירה של מאות אחוזים בכל הפרמטרים. אנחנו מסכמים שנת עשייה הישגית ומרשימה. פיתוח כלכלה ותעשייה בבית שמש פירושם מימוש החזון שלנו ואני בטוחה שבעוד שנה נשב פה ונראה שהחברה המשיכה בצמיחה ובהתרחבות. הכסף של תושבי בית שמש נשאר בבית ומתורגם בשיפור השירות שלנו לתושבים וזו בשורה גדולה ומשמחת לעיר”.

מנתוני הדו”ח לשנת 2020 עולה כי החברה הכלכלית ביצעה בשנה האחרונה פרויקטים בהיקף של 73 מיליון ש”ח בין היתר מתכנון ופיתוח אזורי תעשייה, בינוי מוסדות ציבור, הצבת מנ”דים, בינוי גגות סולאריים, פיקוח, הפעלת שלטי חוצות ומספר מקורות הכנסה נוספים. עלות העבודה בפרויקטים הנ”ל לשנת 2020 עומדת על 71 מיליון ש”ח והרווח הגולמי של החברה משנה זו עומד בס”ה על 1.9 מיליון ש”ח.

נתונים נוספים מהדו”ח: בשנה החולפת 24 פרויקטים שונים החלו בהליכי תכנון ונמצאים בשלב מתקדם. מדובר בין היתר בכיתות לימוד, מבני חינוך, מעונות, מבני ציבור, מקוואות ובתי כנסת. בנוסף, במועדון הנוער ברחוב הסתוונית החלו עבודות הבנייה, במועדון הנוער ברחוב התבור הסתיימו עבודות הבנייה והמבנה צפוי להימסר בקרוב, מקווה נחל לוז נמצא בעבודות הקמה, מגרש 530 ברמת בית שמש ג’ נמצא בעבודות הקמה, כמו גם בניין מינהל ההנדסה. ומספר פרויקטים נוספים החלו בהליכי מכרז.

Inner article

מ”מ יו”ר וממונה החברה, אברהם פרנקל סיכם: “עסקנו בשנה הזו בפיתוח ושגשוגה של העיר בית שמש. תחת ידינו עברו עשרות פרויקטים מוצלחים שהולכים ונבנים בימים אלו ובס”ה אנחנו מסכמים שנה של צמיחה ותנופה אדירה של החברה הכלכלית. דווקא בשנה כה מורכבת וקשה הצלחנו להביא תוצאות כל כך הישגיות וטובות. בחברה הכלכלית כמעט ולא הורגשה הקורונה, ראינו פה צוות של עובדים מסור שנתן את כל כולו כדי שיחד נוכל לפתח את העיר, להצמיח את הכלכלה המקומית ובעיקר לשפר את השירות שלנו לתושבי העיר וזה הזמן שלנו להודות להם וכמובן לראש העיר על הגיבוי, הסיוע והתמיכה שלה בחברה הכלכלית”.

בסיום הישיבה הדו”חות הכספיים אושרו פה אחד על ידי חברי הדירקטוריון.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה