הכנסות סאני יבואנית סמסונג חצו את רף מיליארד שקל

החברה  צופה בשנת 2018 את המשך ההתרחבות, משה פרי, מנכ"ל סאני תקשורת "השותפות האסטרטגית עם סמסונג מעולם לא הייתה חזקה יותר, כפי שבא לידי ביטוי השנה עם הגדלת מסגרת האשראי לחברה"

סמסונג S9 החדש shutterstock

 

סאני תקשורת סלולרית מקבוצת לפידות קפיטל, חברה מובילה בתחום הטלפונים והאביזרים הסלולריים מתוצרת הענקית הדרום קוריאנית סמסונג המספקת פתרון תקשורתי כולל ללקוחותיה במגוון רחב של ערוצי מכר, מדווחת על צמיחה של 18.3% בהכנסות ב-2017 אשר חצו את רף המיליארד שקל ועל זינוק חד ברווח הנקי שהוכפל לכ-42 מיליון שקל. סאני ממשיכה, גם ב-2017, להגדיל את נתח השוק שלה שהגיע לכ-46% מסך מכירות מכשירי הסלולר בשוק הפתוח ולהרחיב את היצע המוצרים וחבילות השירות. סאני השיקה החודש את מכשיר הדגל החדש של סמסונג, ה-S9, אשר ישווק הן באמצעות רשת החנויות הארצית של סאני המונה כיום כ-19 סניפים והן באמצעות מערכי המכר החדשים של החברה בתחום המסחר האלקטרוני וזרוע הפעילות הייעודית (B2B) במגזר העסקי. מכשיר ה-S9, על דגמיו, צפוי להוות את התשתית להמשך צמיחה מהירה וגידול ברווחיות.

ההכנסות בשנת 2017 הסתכמו בכ-1.07 מיליארד ש"ח, גידול של כ-18.3% בהשוואה להכנסות של כ-903 מיליון ש"ח ב-2016. הצמיחה בהכנסות נובעת בעיקר מהשקות מכשירי note 8, השקות מכשירים מסדרת A8 ו-S8 , והורדת מס הקנייה באפריל 2017 אשר תרמה לגידול בביקושים לאור מחירי המכירה האטרקטיביים. בנוסף, חל גידול בהיקפי המכר של האביזרים ושירותי התיקונים. ברבעון הרביעי הסתכמו ההכנסות בכ-240.3 מיליון ש"ח, גידול של כ-13.7% ביחס להכנסות הרבעון הרביעי של 2016, שהסתכמו בכ-211 מיליון ש"ח.

הרווח הנקי ב-2017 הסתכם בכ-41.7 מיליון ש"ח, יותר מפי שניים מהרווח הנקי בשנת 2016 שהסתכם בכ-20.7 מיליון ש"ח.

משה פרי, מנכ"ל סאני תקשורת סלולרית אמר:  "השילוב שבין כוח המותג של סמסונג לבין מערך השירותים והמכירה הרחב של סאני מאפשר לנו למנף במהירות את פעילויות האון ליין, באמצעות אתר החברה ואתרי סחר נוספים, ולהפוך לשחקן בעל נוכחות משמעותית בעולמות הסחר האלקטרוני. במקביל, מיצובה העסקי הגבוה של סאני, הזוכה בכל מכרזי משרדי הממשלה האחרונים שפורסמו על ידי החשב הכללי של משרד האוצר, חיזק משמעותית את פעילות ה-B2B שלנו, והחלטנו להמשיך ולהגדיל את צוות המכירות כדי לנצל את הפוטנציאל הרב הקיים בשוק זה, הנאמד בעשרות מיליוני שקלים.

"השותפות האסטרטגית עם סמסונג מעולם לא הייתה חזקה יותר, כפי שבא לידי ביטוי השנה עם הגדלת מסגרת האשראי לחברה. במקביל, החברה זכתה לאמון גם מצד הבנקים שהגדילו אף הם את מסגרות האשראי לחברה וכן מצד שוק ההון שהביע אמון בחברה ובתוכנית הצמיחה האסטרטגית בהנפקה הציבורית שביצענו. לסאני מבנה הון חזק ויציב ואנו ערוכים להמשיך ולחזק את מעמדנו כמותג הצומח ביותר בישראל בתחום הסלולר ולהציב יעדי צמיחה ורווחיות גבוהים יותר".

 

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה