ההלוואות בערבות המדינה לעסקים גדולים יוצאות לדרך

הקרן להעמדת הלוואות בערבות המדינה לעסקים גדולים יוצאת לדרך • הקרן תעניק הלוואות באמצעות בנקים וגופים מוסדיים שיבחרו להצטרף לקרן, לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון שקל ומעלה בענפים שנפגעו ממשבר הקורונה גובה ההלוואה יעמוד על 8% ממחזור ההכנסות השנתי ועד 100 מיליון שקל • הקרן צפויה לתת פתרון למאות חברות במשק

הלוואות | צילום: SVStudio, Peshkova, שאטרסטוק

קרן ההלוואות החדשה בערבות המדינה, בהיקף 6 מיליארד שקל, יצאה לדרך. הקרן, מיועדת לעסקים בעלי מחזור של 200 מיליון שקל ומעלה, המעסיקים לפחות 100 עובדים בישראל ולפחות 50% מהנכסים היצרניים או הקניין הרוחני של החברה רשומים בישראל, בענפים שנקלעו לקשיי תזרים כתוצאה ממשבר הקורונה ומציעה הלוואות בגובה 8% ממחזור העסק ועד 100 מיליון שקל.

ערבות המדינה תעמוד על 75% כאשר פיקדון בעל העסק יעמוד על 5% בלבד. עם זאת, אין מגבלה על גובה הריבית שייטלו הבנקים על ההלוואה. ההלוואה תינתן לתקופה של עד 5 שנים. בדומה לקרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים בינוניים, גם כאן יינתן גרייס של 12 חודשים על ההלוואה.

250/200 סייד בר + קובייה

ניתן להגיש את הבקשה להלוואה באתר החשב הכללי:

 https://govextra.gov.il/mof-gloans-corona/

החשב הכללי, רוני חזקיהו: “קרן ההלוואות בערבות המדינה לעסקים גדולים מתווספת לארגז הכלים הרחב שמפעיל משרד האוצר בתקופת משבר הקורונה במטרה לתת מענה לעסקים שנפגעו כתוצאה מהמשבר ולסייע בידם לשוב לפעילות סדירה”.

Inner 620/130

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה