הלוואי עלינו: הציוץ הכי וויראלי מאז ומעולם

ארבעה מיליון שיתופים – והיד עוד נטויה: כך התהווה הציוץ הכי וויראלי בהיסטוריה של טוויטר • מי עומד מאחורי הציוץ? מה גרם לכל כך הרבה אנשים לשתף? וכמה עוקבים התווספו לאיש שמאחורי הציוץ? • כל הפרטים מאחורי התופעה שהרעידה את הרשת

טוויטר | צילום: pixabay

פותחים את 2019 עם שיא חדש בגזרת הרשת: מעל חמשה מיליון ציוצים מחדש לציוץ של המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה.

'ביזנעס' מתרחב בניו-מדיה: מהיום, כל העדכונים – גם בוואטסאפ!

Box

בכך נשבר השיא הקודם, שעמד על למעלה משלושה מיליון ציוצים מחדש לציוצו של קרטר ווילקינסון מארה"ב, שצייץ בנוגע לבקשת אספקה שנתית של מזון מהיר מרשת וונדיס' האמריקאית. שלושה וחצי מיליון ציוצים מחדש אכן עזרו לו והוא קיבל את מבוקשו. כעת, כאמור, השיא הזה נשבר, עם ציוצו של מאזאווה.

אי אפשר להיות ויראלי בלי תמריץ, וכאן היה תמריץ משמעותי. מאזאווה הבטיח לחלק סכום של כמעט מיליון דולר (100 מיליון ין) שיחולקו בין מאה מהמצייצים מחדש לאחר הגרלה.

הציוץ ששבר את הרשת | צילומסך

תנאי נוסף להשתתפות בהגרלה, היה לעקוב אחר החשבון של מאזאווה.

כך בעצם שבר המיליארדר היפני את הרשת, וגרם לכחמשה מיליון משתמשי טוויטר לעקוב אחר החשבון הטוויטר שלו.

המיליארדר היפני עלה לכותרות לאחר שרכש את כרטיס הטיסה הראשון לחלל בחברתו של איילון מאסק. בכך בעצם הוא עומד להיות האדם הפרטי הראשון שיקיף את הירח בטיסה. למאזאווה עצמו יש מעל 1.7 מיליארד דולר והוא עומד בראש אתר המכירות המקוון השני בגודלו ביפן.

מדובר בשיא רשת ענק, שכאמור, טרם היה כמוהו. אך עם התקדמות בועת האינטרנט, סביר להניח שבעוד שנתיים ציוץ שמקבל ארבעה מיליון ציוצים מחדש, לא ייחשב כידיעה מרעישה במיוחד. אם בכלל נמשיך להשתמש בטוויטר עד אז.

Inner – Calcala

כתיבת תגובה