המדינה הנפיקה אג”ח בהיקף של 1.5 מיליארד אירו

החשב הכללי השלים בהצלחה הנפקת אג”ח בשווקים הבינלאומיים | ההנפקה, במטבע אירו, לטווח של 10 שנים בהיקף של 1.5 מיליארד | בהנפקה נרשמו עלויות המימון הנמוכות ביותר בגיוס חוב ציבורי במט”ח של מדינת ישראל

יהלי רוטנברג | צילום: יח''צ

לצד הכנסות המדינה שגדלו והגרעון שהצטמצם יחסית, כנראה שהקופה הציבורית עדיין זקוקה למילוי דחוף של מזומנים: החשב הכללי במשרד האוצר, יהלי רוטנברג, השלים אתמול (ג’) הנפקה של אג”ח במטבע אירו לטווח של 10 שנים בהיקף של 1.5 מיליארד אירו בקופון של 0.625%. זהו הקופון הנמוך ביותר שנרשם אי פעם בהנפקה ציבורית של מדינת ישראל בשווקים הבינלאומיים, תוך ניצול העובדה שעלויות הגיוס של ממשלת ישראל בשוק היורו נמוכות במיוחד.  

ההנפקה הציבורית האחרונה במטבע אירו התבצעה בשנת 2019, אז הקופון לטווח של 10 שנים עמד על 1.5%. הצלחת ההנפקה הינה על רקע העוצמה היחסית של הפרמטרים הכלכליים של מדינת ישראל ביחס למדינות העולם.

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: “ההנפקה המוצלחת מהווה הבעת אמון מצד המשקיעים בעולם בכלכלה הישראלית במיוחד בעת הזו. אנו נמשיך לקדם את מנועי הצמיחה של הכלכלה הישראלית, אשר הינה מהמתקדמות בעולם, תוך שמירה על אחריות פיסקלית”.

סגן בכיר לחשב הכללי, גיל כהן: “נוכח צליחת אתגרי התקופה ולצד אי הוודאות בשוקי ההון, מדינת ישראל הצליחה לרשום את העלות הנמוכה ביותר שנרשמה אי פעם בהנפקה ציבורית במטבע חוץ. ההנפקה תומכת באסטרטגיית ניהול החוב הממשלתי, ובפרט בגיוון מקורות המימון והרחבת בסיס המשקיעים”.

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה