המדריך לעובד החדש: כך תשתלבו במקום חדש בקלות

כל אחד מאתנו היה במקום של העובד החדש, זה שחש מחוץ למסגרת, זה שלא מבין בדיחות פרטיות, זה שלא יודע כיצד עובדת המערכת, זה שלא חש בנוח לפתוח בשיחה, זה שרק מחכה שיביעו בו עניין ובאופן כללי זה שמשווע לחוש כחלק מהשלם

מקום עבודה | תמונה: pixabay

גם אתם מבקשים לעבור את תהליך הקליטה באופן כמה שיותר נעים וחלק? להלן מספר טיפים שעשויים לסייע, אך ראשית נציין שלא מגיעים עם מגש עוגיות ולא משוויצים בניסיון התעסוקתי, אלא משתלבים מהמקום הכי בסיסי ואנושי – משיחת חולין, מהבעת התעניינות וממקום של תחושת ביטחון. להלן דגשים מסייעים:

שיחה אקטואלית

אין זה מקרי שאנשים נוהגים לדבר על מזג האוויר כאשר הם מחפשים נושאי שיחה, וזאת כי מדובר בנושא שמדי יום רלוונטי ולכולם יש מה לומר לגביו. מצד שני כמה ניתן לדבר על מזג האוויר? בהחלט לא הרבה! אז על מה כן ניתן לדבר? התחום האקטואלי תמיד מעניין ומהווה נושא שיחה רענן שמושך אליו כמה שיותר משתתפים. עם זאת, על מנת לנהל שיחה אודות המצב הקיים צריך להיות בקיאים בנעשה ועל כן אם יש לכם כמה דקות פנויות בבוקר, פשוט גלשו באתר חדשות, כך שתוך חמש דקות גם אתם תהיו מעורים באירועי היממה האחרונה. אין לכם חמש דקות בבוקר? רק תעברו על הכותרות, לרוב הן מעבירות את המסר.

תישארו בקרקע

לא פעם עובד שנכנס למשרה חדשה מבקש להוכיח את עצמו, מבקש להוכיח למנהל שהוא אכן ביצע בחירה מושכלת ושהוא בהחלט שווה את המשכורת המובטחת. עם זאת, יש להבדיל בין הצורך להוכיח את עצמך אל מול הבוס לבין הצורך להוכיח את עצמך אל מול העובדים. למה הכוונה? חשוב להבין שהעובדים הקיימים אינם רוצים לחוש מאוימים ומצד שני כן מבקשים לחוש שצירפו למערך שחקן חיזוק משמעותי. מכאן שיש לציין יכולות, אך באותה נשימה גם לציין שקיימים פערי מידע, ועל כן הייתם שמחים ליד מכוונת. בנוסף, אין להשוויץ ביכולות, אך כן להציע עזרה כשצריך, מבלי שההצעה תתפרש כהתנשאות. מסקנה? הצגת הרף המקצועי צריכה להיות מושכלת ורגישה.

Inner article

מצא את מקומך

חשוב להתחיל להתחבר עם אנשים. כיצד עושים זאת? מבקשים עזרה, שואלים שאלה ומשלבים בין שאלות אישיות למקצועיות. כך למשל ניתן לשאול כמה זמן הצד השני בתפקיד, מהו הניסיון התעסוקתי, היכן גרים, מדוע נבחר מקום העבודה הנוכחי, מהי רמת שביעות הרצון וכדומה. אט אט מבינים עם מי מהעובדים יותר קל לנהל שיחה, מי יותר מסתגר, מי מושיט יד, מי חש מאוים, מי מחפש להכיר יותר לעומק וכדומה. יתרה מזאת, סביר להניח שייערכו מידי פעם ימי גיבוש לעובדים, ופה ישנה הזדמנות פז לשבור את הקרח ולהכיר את יתר העובדים בסביבה שאינה פורמלית.

ביטחון עצמי

אין שום סיבה שלא תפגינו ביטחון עצמי במקום העבודה החדש ואין שום סיבה שתרגישו כחוליה החדשה והחלשה. מכאן שגם אם חשים קושי התחלתי, יש לזכור שבמעגלים אחרים שכבר מכירים אותכם אתם מסתדרים די טוב ועל כן אין סיבה שבמקרה זה הדברים יתנהלו אחרת. שנסכם? זה ייקח מעט זמן, אך מהר מאוד תשתלבו, מצאו נושאי שיחה ונסו להכיר חברים חדשים. בהצלחה!

מומלץ עבורך

כתיבת תגובה