המהפכה של עיריית תל אביב בתחום השכרת הדירות

חוזים לא מובנים, חוזים שנוטים חד צדדית לטובת המשכיר – לא עוד ■ רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב, החליט לעשות סוף לסיפור ומנסה להגיע לאיזון הנכון בין השוכר למשכיר ■האם יש סיכוי לראות את חנוך זייברט עושה צעד דומה בבני ברק

תל אביב. אילוסטרציה מרים אלסטר פלאש90

קרוב לחמישים אחוז מתושבי תל אביב יפו מתגוררים בשכירות, מה שגורם לבעיות רבות בין שוכרים ומשכירים. לאחר שהממשלה סירבה לקדם בחקיקה את הסדר נושא השכירות בשוק הפרטי, החליטה עיריית תל אביב לנקוט ביוזמה עצמאית: לפרסם חוזה שכירות עירוני לשימוש המשכירים והשוכרים ללא עלות.

לדברי ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, “למרות הבטחות והתחייבויות חד משמעיות של חברי הממשלה, עד כה לא נעשה דבר כדי לקדם את השינויים הנדרשים בחקיקה ולשנות את המציאות העגומה בשוק השכירות”.

ולכן, כך לדבריו, “עיריית תל-אביב-יפו עושה מאמצים כדי לסייע במציאת פתרונות שונים להסדרה ולפיקוח על הנושא, בין היתר באמצעות קידום החוק לשכירות הוגנת, אשר תקוע בממשלה למעלה משנה וחצי. העירייה אמנם אינה יכולה להסדיר את השוק, אך היא יכולה להמליץ לצדדים על חוזה מומלץ ומאוזן”.

הוועדה העירונית למדיניות שכירות בתל אביב-יפו תתכנס כבר ביום ראשון הקרוב לדון בנושא. לאחר שמיעת דעות המומחים בנושא יפורסם החוזה לשימוש הציבור.

מעיריית תל אביב נמסר כי “מטרת החוזה שיפורסם היא להגן על זכויות המשכיר והשוכר ולמנוע חיכוכים ביניהם. בנוסף, נועד החוזה לייצר סטנדרט חדש של חוזה הוגן ולהקנות ידע בנוגע לזכויות של שוכרים ומשכירים כאחד. החוזה יוצע לשימוש הציבור הרחב באתר העירוני וילווה בחומרי הסבר עם דגשים לשני הצדדים”.

ono-side

כתיבת תגובה