המו"מ עם האמירתים: "תחושה מאוד חיובית"

שרי הכלכלה של ישראל ואיחוד האמירויות אורנה ברביבאי ועבדאללה בין טוק אל מארי סיימו את סבב המו"מ הראשון בין איחוד האמירויות הערביות וישראל | המטרה: פתיחת אזור סחר חופשי בין המדינות

אוהד כהן מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה, במו"מ עם האמירויות | צילום: משרד הכלכלה

הסתיים סבב המו"מ הראשון בין איחוד האמירויות הערביות וישראל: מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה הודיע בסופ"ש על סיומו של סבב המו"מ הראשון בין איחוד האמירויות הערביות ומדינת ישראל.

המו"מ בין הצדדים, אשר החל בבוקר יום שני האחרון, ואף הושק באירוע חגיגי וירטואלי במעמד שרי הכלכלה של ישראל ואיחוד האמירויות אורנה ברביבאי ועבדאללה בין טוק אל מארי, הנו הראשון מבין שורה של סבבי מו"מ הצפויים להתקיים בחודשים הקרובים במסגרת הדיונים לכינון הסכם אזור סחר חופשי. צוות המו"מ, בהובלת מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, אוהד כהן, כולל נציגים ממינהל סחר חוץ, מינהל המכס ומשרדי החקלאות, החוץ והמשפטים.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה וראש צוות המו"מ הישראלי לכינון הסכם הסחר החופשי עם האמירויות : "עברנו שבוע גדוש בדיונים פורים ומוצלחים עם עמיתינו האמירתים והתחושה במו"מ היא מאוד חיובית. ניכר כי שני הצדדים מאוד רוצים לראות את המו"מ מסתיים במהירות, על מנת שכולנו נוכל לראות מהר ככל הניתן את פירותיו של הסכם סחר זה בדמות גידול בהיקפי הסחר וההשקעות בין שתי המדינות. אנו נשוב ונתכנס כבר בעת הקרובה לסבב דיונים נוסף ונראה כיצד ניתן להגיע לנוסחים מתקדמים יותר בהקדם. בכוונתנו לגבש עם עמיתינו האמירתים הסכם משמעותי ומקיף, שיכלול בין היתר, סוגיות הנוגעות לסחר בסחורות לרבות רגולציה ותקינה, מכס, סחר בשירותים, רכש ממשלתי, סחר אלקטרוני ושמירה על זכויות קניין רוחני.

במינהל סחר חוץ שבמשרד הכלכלה והתעשייה מציינים כי מאז כינון הסכמי אברהם גדל משמעותית הסחר בין איחוד האמירויות הערביות לבין ישראל והגיע בתקופה שבין ינואר לחודש יולי 2021 ל- 500 מיליון דולר בסחורות (לא כולל סחר בשירותים).

כתיבת תגובה